Milyen EKG? Abból vannak különböző finomságúak. Másrészt pl. egy szívritmuszavar lehet, hogy csak speciális körülmények között jön elő (sport, stressz), egy sima nyugalmi EKG nem feltétlen mutatja ki ezeket.
2019. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Lehet.
2019. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Lehet 24 órás vérnyomásmérőt feltenni vagy 24 órás EKG-t,terheléses EKG.Mellkas rtg. nem mutatja ki a szívproblémát.ECHO UH (direkt szív UH),vérvétel(bizonyos enzimek szintje megváltozik)
Kardiológiai ill. belgyógyászati kivizsgálást javaslok.
2019. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Minden lehet! Még az is, hogy nincs szívproblémád. De csak lehet! De az is lehet, hogy nem halálos.
Nekem gyerekkorom óta van ritmuszavarom. Mutatja az EKG is. Az orvosok csak csóválják a fejüket, mert éppen az erőteljes mozgástól múlik el. De még mindig élek.
Akiknek van szívritmus zavaruk, - bár ez nem orvosi oldal - megosztom velük egy megfigyelésemet: néhány köhécselésre pár percre elmúlik! Már megszoktam, ha érzem, automatikusan köhintek egyet-kettőt. (Lehet, hogy a köhécselés a hosszú élet titka???)
2019. okt. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 Joe.38 válasza:
Lehet. Egy vizsgálat alatt egy nyugalmi helyzetben arra a 10 percre lehet szabályos szívveréssed. De attól még lehet a valós életben bizoinyos szitukban szivgond. Tehát a vizsgálatok csak olyan tapogatózások. Orvostudomány és az orvosok Istennek vélik magukat. De sokszor csak próbálkoznak. (Kisérletezgetnek).
2019. okt. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
A 3-as válaszoló írta jól. Ezeken kívül létezik Holter (24 órás EKG), ABPM (24 órás vérnyomás mérés), ECHO (szív UH) és terheléses EKG vizsgálat. A pillanatnyi EKG, vérnyomás mérés nem ad elegendő információt,hiszen arra vagyunk kíváncsiak,hogy a nap bármely szakában (éjjel,nappal)különböző tevékenységek (sport, munka,pihenés) közben hogyan változnak az értékek.Erre való az ABPM és a Holter. A terheléses EKG mutatja meg a coronáriás erek állapotát,azaz azt,hogy terhelés hatására "kap-e" elég vért a szívizom. Ez a vizsgálat akár egy közelgő infarctusra figyelmeztethet. A ECHO vizsgálatra azért van szükség,mert a szív anatómiáját ezzel lehet megítélni. Pl. szívbillentyű betegségeknél.Úgyhogy a válasz a kérdésedre az,hogy az általad leírt vizsgálatok negatívsága ellenére lehet valakinek szívproblémája, betegsée.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!