Onmagábn a nikotin (kátrány, szénmonoxid nélkül) milyen hatással van a szervezetre?
a vérnyomás, a pulzusszám növelése, verejtékezés, a vizeletelválasztás csökkenése, a vér koleszterin-, triglicerid szintjének növekedése,a gyomor-bélmozgások általában lassulnak, ugyanakkor a székelési reflex megindulhat, mérsékelt adagokban általában javítja a szellemi funkciókat, gyorsítja a reakciókat, csökkenti az álmosságot és az étvágyat.
De legfőképpen az egyik legerősebb függőséget kiváltó szer.
"De legfőképpen az egyik legerősebb függőséget kiváltó szer."
Na ez egy nagy tévedés! Mivel (önmagában)semmilyen kémiai anyag nem okoz függőséget.
A nikotinnak, semmilyen szerepe nincs sem a rászokásban, sem pedig a "függőség"-ben! (Soha semmilyen állatkísérlettel nem tudták még bebizonyítani.)
Mivel a mai napig sem tudnak érdemben magyarázatot adni arra, hogy az emberek miért kezdenek el dohányozni, majd később miért lesznek függők, ezért még mindig a régi dogmához ragaszkodnak, miszerint a nikotin a"felelős".
Vagy mégis?
" Mivel a nikotin növeli az agy dopaminszintjét, fogyasztása súlyos függőséghez vezet. Egyes tanulmányok szerint addiktív hatása erősebb, mint a kokainé és a heroiné."
Ez csak egy kitalált magyarázat a "függőségre"...
...Ami valójában nem is függőség, hanem, egy tanult szükséglet. " Különböző emberek, a különböző szükségleteiket, a dohányzással elégítik ki..."
A dohányzással, nem pedig a nikotinnal!!!
Hoztam egy friss cikket(2016 feb.), hogy igenis, hogy a nikotin biokémiailag nem addiktív.
Csak az a "baj", hogy angolul van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!