Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az iskolai dohányzást, máshogy...

Az iskolai dohányzást, máshogy kéne kezelni?

Figyelt kérdés
Csak én gondolom úgy, hogy a középiskolákban jelenlévő tiltás teljesen értelmetlen? Úgy értem, tiltják mégis mindenki megoldja a cigizést. Jöttek az elsősök, egy hét múlva ismerték az összes helyet ahol el lehet bújni egy szálra. Így az van, hogy szünetekben 20-30 ember bújkál, 4-5 különböző helyen (és keveset mondtam). Aztán ha valaki elkapnak, kap egy szaktanárit és minden megy tovább. A csikkek szétdobálva, olyan helyen is füst van ahol nem dohányzók is tartózkodnak (pl wc). Szóval ha valamit nem tudnak eredményesen tiltani, akkor nem lenne értelmesebb kulturált keretek közé szorítani? Mondjuk egy elkülönített helyen, naponta max 2 szál/fő engedélyezve lenne, a csikk a kukába kerülne, és nem lenne ez az értelmetlen huzavona. Aki dohányzik az így is úgy is dohányzik, de ha engedélyezve lenne akkor legalább nem zavarnák a nem dohányzókat. Mielőtt valaki felháborodna, nemdohányzóként írom ezt.

2015. okt. 22. 22:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk lehet dohányozni, de csak ha már elmúltál 18 és a szülő írásos engedélyt ad rá. Valamint amikor leadod azt a papírt felhívják a szüleidet telefonon, hogy nem e csak te hamisítottad.


Egyébként meg szerintem ki kellene zárni a cigit az iskola területéről, mondom ezt úgy, hogy én is dohányzom. Nem igaz, hogy ha reggel cigizel akkor nem bírsz ki 5-6 órát cigi nélkül ennyi idősen. Azt meg egy középiskolás se akarja bemesélni, hogy ő annyira függő, hogy minden órában cigiznie kell.


Nálunk sehova nem tudsz kimenni ahol nem lennél ellenőrizve, van néhány tanár aki megengedi, de csak ha végzős vagy...másoknak ők sem.

2015. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Na például, ez a szülői engedély egy tök jó dolog. A szülő is tudja (és engedi) az iskola is, innentől nem tudom mi akadálya van annak, hogy egy jogilag felnőtt ember dohányozzon. Mint mondtam én nem dohányzom, legalábbis azt a pár kipróbálást nem tartom számon, így én nem tudom mennyi időt lehet kibírni nélküle. Reggel 8-kor bemegyünk az iskolába, majd délután 3-kor végzünk. Szerintem nem lenne abban semmi kivetnivaló, ha valaki mondjuk délben elszívna egy szálat. A tanároknak is jobb lenne, ha a dolgaikat intéznék a szünetben és nem a cigizőket keresnék, fényképeznék (erre is volt példa).
2015. okt. 24. 14:37
 13/13 anonim ***** válasza:

Amikor én jártam középiskolába, még volt külön dohányzó az udvaron. (2008-2012) Volt egy kisebb gödör ásva, ebbe lehetett dobálni a csikket, körülötte 2 méteres hullámlemezből volt fal csinálva. Volt 2-3 pad is, le is lehetett ülni. 1 bejárata volt, az ügyeletes tanár pedig csak azt engedte oda, akiről tudta hogy már elmúlt 18.

Teljesen jó megoldás volt, utána jött az EU-s marhaság, hogy nem lehet iskolák területén dohányozni. Na innentől káosz volt. Volt aki kerítést mászott, volt aki az ablakon mászott ki. Akkoriban csak kocadohányos voltam, annyira nem izgatott.

Annál inkább, mikor már szakmát tanultam...

2015. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!