Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az iskolai dohányzást, máshogy...

Az iskolai dohányzást, máshogy kéne kezelni?

Figyelt kérdés
Csak én gondolom úgy, hogy a középiskolákban jelenlévő tiltás teljesen értelmetlen? Úgy értem, tiltják mégis mindenki megoldja a cigizést. Jöttek az elsősök, egy hét múlva ismerték az összes helyet ahol el lehet bújni egy szálra. Így az van, hogy szünetekben 20-30 ember bújkál, 4-5 különböző helyen (és keveset mondtam). Aztán ha valaki elkapnak, kap egy szaktanárit és minden megy tovább. A csikkek szétdobálva, olyan helyen is füst van ahol nem dohányzók is tartózkodnak (pl wc). Szóval ha valamit nem tudnak eredményesen tiltani, akkor nem lenne értelmesebb kulturált keretek közé szorítani? Mondjuk egy elkülönített helyen, naponta max 2 szál/fő engedélyezve lenne, a csikk a kukába kerülne, és nem lenne ez az értelmetlen huzavona. Aki dohányzik az így is úgy is dohányzik, de ha engedélyezve lenne akkor legalább nem zavarnák a nem dohányzókat. Mielőtt valaki felháborodna, nemdohányzóként írom ezt.

2015. okt. 22. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Ki tartaná számon a napi 2 szálat?


Én azt mondom jól van ez így. Nehogy már 18 éven aluli gyerekeknek építsenek külön dohányzóhelyet, meg még meg is veregessék a vállukat, hogy jól van, ügyes voltál, mert a kukába dobtad a csikket.

Bujkáljanak csak. Ha lebuknak, akkor meg lebuknak. Ez van.


Szerintem az a normális, hogy mindenhol füstriasztó van, a tűzoltók téves riasztásának költségét meg az fizeti, aki miatt beriasztott az érzékelő (aki a wc-ben dohányzott).


Ennyi.

2015. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kellene építeni semmit. Az udvar egy félreeső helyén lenne egy tábla meg egy kuka, "a tábla 10 méteres körzetében engedélyezett a dohányzás". Nem kellene senkit megdicsérni érte. De tiszta lenne az udvar, nem zavarnák a nemdohányzókat (nem lehet mindenhova füstérzékelőt tenni).
2015. okt. 22. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Azzal tisztában vagy ugye, hogy 18 éven aluliaknak tilos a dohányzás. És ha kapnak egy ellenőrzést?
2015. okt. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer képes voltam az iskolától jó ötven méterre rágyújtani 18 évesen egy szivarkára, épp arra járt az igazgató kocsival, másnap mehetem beszélgetni hozzá az irodájba, nah az már a full hülyeség kategória volt. Törvényileg van szabályozva, hogy az iskolák területén nem lehet dohányozni.
2015. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
18 éven aluliaknak dohányterméket eladni tilos, dohányozni lehet.
2015. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
18 éven alulit dohánytermékkel kiszolgálni tilos. 18 év alattiként ha hozzájutok akkor cigizhetek. De persze tudom az iskolában tilos. Viszont ha ellenőrzés van és azt látják, hogy 30 ember bújkálva cigizik, itt egy bokor füstöl, ott meg az ablakból dől ki a füst az mennyivel jobb?
2015. okt. 22. 22:57
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos az átlag nem tudná tartani a mértéket.

Inkább a káros hatásokra kellene felhívni a figyelmet.

[link]

2015. okt. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányzom, de nekünk az iskolában elég szigorúan szabályozzák, most is szóltak, hogy találtak egy csikket a vécében. Nem tudom, milyen iskolába jársz, ez egy viszonylag neves gimnázium, nem szokott semmi probléma lenni. Az iskola mögötti utcára szoktunk kimenni, ha van valami délutáni foglalkozás, pár tanár is tudja, hogy cigizünk, eddig még nem volt probléma belőle, osztályfőnökünk is láncdohányos, egyszer kérdezte meg, hogy ki szívja ezt a kék dobozos Winston cigarettát, más nem volt. Szerintem nem lenne hülyeség kijelölt dohányzóhelyet létesíteni, ha nem lenne 18 év alatti tanuló és lehetne. Egyik iskola se fog kockáztatni azzal, hogy kapnak egy pármilliós bírságot, csak azért, mert az iskola 80%-a dohányzik. Erre is van példa sajnos, beszámolók szerint a tanteremben az ablak mellet cigiznek, üvegből szívják a füstöt és a vécében is késsel lehet vágni. Szintén az én városomban van, de egy szakképző iskola, ahol ezek a legjelentéktelenebb dolgok, sokkal durvábbak is szoktak történni, nincs valami jó híre.
2015. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy átlagos szakközépiskolába járok, nem egy elithely, de nem a legrosszabb gyűjtő. Ezt törvényileg kéne megváltoztatni. Például a 18 év felettiek használhatnák a dohányzót, viszont akit 18 év alatt rajtakapnak az keményebb büntetést kap. Vagy valami ilyesmi. De ennek a "14 és 18 éves is egyaránt bujkál"-nak semmi értelmét nem látom. A dohányzót felügyelhetné az az ügyeletes tanár aki most a dohányzó gyerekek után "kémkedik". Én úgy vagyok vele, hogy ha tiltani nem lehet akkor szorítsák keretek közé. Akár országos szinten.
2015. okt. 23. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne feledjük a mondást "aki tiltással nevel, hazudni tanít". Láttam már általános (!) iskolás gyerekeket rohanni ki az iskolából, hogy rá tudjanak gyújtani.


A fiatalok egy nagy része dohányzik. Ez fájhat, üvöltözhetünk, de attól még tény. A (középiskolákban) kijelölt dohányzóhellyel pont, hogy a nemdohányzókat védenénk. Nem kéne cigifüstben pisilniük pl... De nem, marad a jó öreg magyar szokás, hogy "féllegálisan" és "bármindenkitudjadeazért"...


Mint dohányos, köszönöm a hozzáállásodat, példamutató lehetne...

2015. okt. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!