Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-Cigi, mit csinálok rosszul?

E-Cigi, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Gondoltam vásárolok egy elektromos cigarettát, mert láttam hogy sokan dicsérik, de egyenlőre nem vagyok elragadtatva. Olyan mellékízt érzek (MellowDew USA mix folyadék) hogy a hányinger kerülget, mint valami égetett cukor vagy nem tudom mihez hasonlítsam. Gondoltam kicserélem mentolosra szintén MellowDew, de ezzel is érzem ugyanazt a mellékízt. Ez mi miatt lehet? Valamit elrontottam összeszerelésnél, vagy más márkájú folyadékot kéne választanom? Egyszerűen elviselhetetlenül szar.
2015. szept. 8. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A MEDO nem egy prémium márka, bár nekem a halovány aromázáson kívül nem volt vele gondom, de célszerű lenne kipróbálni más márkát.

Lehet, hogy megtöltés után nem hagytad állni. Minden újonnan töltött patront illik állni hagyni min. 10 percet, hogy a vivőközeg (üvegszál, vatta, vatelin) fel tudja szívni a liquidet. Próbáld meg kimosni a porlasztót, esetleg cseréld is ki.

Milyen arányú liquidet használsz? Lehet, hogy rossz a léellátásod, túl sűrű a lötyid, az üvegszál nem tudja felszívni.

Lehet, hogy túl nagy feszültségen túl gyorsan porlaszt a porlasztód, nem tud elég gyorsan eljutni a liquid a fűtőszálhoz. Meg lehet próbálni kihúzni pár elemi szálat az üvegszálból.

Leírhatnád, pontosan milyen akksid van, milyen porlasztó, milyen arányú liquid.

2015. szept. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából még rohadtul nem értek hozzá, még a neveket sem tudom hogy melyik a porlasztó (esetleg az ami a tank alá van csavarva?, mert abból van egy másik a dobozban) annyit tudok hogy Eleaf iStick TC40W, megpróbálom benne kicserélni a folyadékot, de a mostani mellékíztől rosszul vagyok az fix. Vagy a menüben még állítani kéne valamit?
2015. szept. 9. 19:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem hogy ezzel az USA mix-el van a gond, ami elvileg dohány ízű, de olyan szaga van mint a vattacukornak. Tud valaki egy tényleg jó löttyöt mondani?
2015. szept. 9. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, az a porlasztó, ami a tank alá van csavarva? A tank+porlasztó az így egyben a patron. Milyen patronod van?

A jó liquid ízlés kérdése, sokan szeretik pl. a Mystic Juice-t, abból is a Babylon az egyik legnépszerűbb idehaza. Én Mystictől az Arrakist próbáltam, nem igazán jött be.

Egy régi játékos a Hangsen liquid, sokan szeretik. Szerintem nem a legjobb ízre, ráadásul csíp is.

Aztán Maximum Smoke, most épp Turkish Tobacco-t szívok, hát, szívtam már jobbat is.

Nem tudom, lehet-e kapni nikotinos FlavourTec lötyit, azokat régebben szerettem.

2015. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Továbbá, a HELM magyar gyártmányú (ahogy a MEDO is), az is népszerű volt régebben.

Aztán: Santa Clouds, Zazo prémium, Aurora, stb.

Rendelj több márkát is, majd csak meglesz a kedvenced.

2015. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az alap gyári felszerelés van hozzá 0.15 ohm-ra automatikusan beállt, 13W, és lehet hőmérsékletet is állítani, fogalmam sincs hogy mennyire állítsam, mennyi az ajánlott, most 160C-n van, ennél magasabbra kell? Van rajta hőmérséklet védelem is elvileg, tehát nem tudom túlhúzni, csak nem tudom mennyi az ajánlott.
2015. szept. 10. 17:05
 7/10 A kérdező kommentje:
A feszültséget automatikusan kezeli a szoftver, azon nem tudok állítani, a hőmérséklet és teljesítmény függvényében automatikusan állítódik a feszültség.
2015. szept. 10. 17:14
 8/10 anonim ***** válasza:
A TC mód csak Ni200 huzallal működik tudtommal.
2015. szept. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És olyan lötty nincs aminek nincs édes mellékíze? Mert 3 félét próbáltam ki, és mindnek olyan mézes íze van, holott dohányízű lenne.
2015. szept. 12. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Most épp Maximum Smoke "American Tobacco" ízű aromájából készített lötyit szívok, ez nem annyira édes. Ha látsz valahol FlavourTec féle "Black Tobacco"-t, emlékeim szerint az is inkább kesernyés volt, mint édes. Egyébként valamennyire mindegyik lötyi édes, mert a VG (az egyik összetevő) alapból édes, de persze vannak, amik még jobban, vannak amelyikek kevéssé édesek.

Én már 7-8 hónapja magamnak keverem a liquidet, nem is emlékszem igazán, miket szívtam előtte.

Azt tudom, szoktam innen rendelgetni: [link]


Top Dekang 10ml PG -> Dark USA mix, ezt pl. szerettem.

Amúgy a Dekangot nem szokták javasolni, nem egy csúcs minőség (original kínai fosch), de ezt szerettem.

2015. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!