Miert van az h azt mondja a nagyvilág h megdoglesz, rákos leszel a cigitol? Sokszor beszelgettem oregekkel, apámmal akik tobb mint 10 éve cigiznek nincs rakjuk se nem haltak meg. Mitol van ez a nagy felhajtás?
Pontatlanok az infóid, a világ nem ezt mondja.
A dohányosok közül (az mindegy, hogy aktív vagy passzív dohányos), nagyságrendekkel többen halnak meg tüdőrákban, mint a nemdohányzók közül. A nemdohányzók tüdőrákos halálozása gyakorlatilag nulla.
10 év az még semmi, 20-30-40 évről beszélünk.
Nemrég (ha jól emlékszem múlt hét csütörtökön vagy pénteken) egy orvos beszélt a daganatos megbetegedésekről egy műsorban. Azt mondta, hogy a tüdőrák a második leggyakoribb daganatos betegség, és toronymagasan (így fogalmazott) ebben halnak meg a legtöbben a daganatos betegségek közül. A tüdőrákosok 90%-a a dohányzás miatt betegedett meg.
Elgondolkodtató adatok ezek. Persze vannak kivételek meg emberek, akik nem különösen hajlamosak erre. De mindenképp érdemes belegondolni, döbbenetes számok.
Dohanyzas mint rizikofaktor nem csak a tudoraknal elofurdulasi szorzo, hanem a gege- es szajrak sem sokkal finomabb, de a sziv es errendszeri problemakban is jatszik szerepet, amibol tulajdonkeppen vegtelen formaban produkalhat problemakat. De ez tok logikus, hiszen a dohanyos ember direkt mergezi magat nikotinnal, katrannyal es szenmonoxiddal, amik ugy amugy az eletben kulon kulon is mergezo anyag, hiszen a nikotin novenyvedo szer, a szenmonoxid mergezesbe pedig leginkabb mindenki belehal. A nikotinnal az a baj, hogy ragasztoanyagkent mukodik a verben es osszeszedi a tobbi verben uszkalo cuccokat (koleszterin meg ilyenek) ... aztan ezek nagyobb csomagokban uszikalnak tovabb. Errendszeri problema eseten ezek felakadhatnak, elzarodasokat okozhatnak (infarktus, trombozis, agyverzes ... akarmi). A szenmonoxid viszont egy baromi agressziv anyag. Ratelepszik a hemoglobinra, aminek az oxigen szallitasa lenne a feladata, de ott ucsorog a szenmonoxid es utazik a verben ... utkozben tonkreteszi az ereket, amiken testszerte hegek, szukuletek, viszerfolyasok es meszesedesek keletkeznek, ahol a nikotinos nagyobb uszadekok ismet felakadhatnak es akkor minden kezdodik elolrol.
Ezt okozza a dohanyzas ... nincs ebben felhajtas ... ezek tenyek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!