Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mostmár örökké kívánni fogom...

Mostmár örökké kívánni fogom a cigit?

Figyelt kérdés

Nyáron kipróbáltam, elszívtam pár szálat. Nem tudom mi tetszett, büdös, stb. Biztos, csak a feeling. Majd 4-5 hónapig egy szálat nem szívtam, majd utána jött az ötlet, hogy vegyünk cigit. 1,5 hónap alatt elszívtam sacperkb 8-10 szálat, alkalmanként 2-3-t.

És mikor éreztem, hogy kezdek rászokni, megfogadtam, hogy 2 hónapig nem cigizek. Második hét úgy éreztem nehéz volt, utána egyre könnyebb, de néha nagyon megkívántam.

Lassan, 3 hónapja csak passzívan cigizek (néhány ismerős + szüleim a lakásban...).

De egyszerűen kívánom. És totál nem tudom, hogy mit tegyek, gondoltam rá, hogy valami erős cigit, akár rögtön 2-t el kéne szívnom, hogy hátha megundorok tőle, és akkor negatív emlék lesz majd bennem róla...

Totál ötletem sincs. Nem mellesleg, van cigim is itthon, direkt. De nem szívom.

Ez fog változni?


2015. jún. 7. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél erősebb cigit, nem fog segíteni. A nikotin sajnos nagyom addiktív, egy-két száltól simán függő lehetsz. Ne gondolj rá, ha jön a késztetés, hogy rágyújts, akkor állj ellen. Nem érdemes rászokni (én 6 évig dohányoztam, 2 éve leszoktam).
2015. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sulis koromba szívtam utána valahogy el maradt.De viszont azóta mindig van úgy,hogy jól esne 1-1szál.Mikor párom dolgozni volt és én töltöttem a cigiét én is el szívtam párat,mikor nem látta.Azóta mindig van olyan,hogy ugy el szívnák egyet de nem tudom mért.Szerintem ez nem fog változni max ha szívod.Lehet az nekem is megoldás lenne.
2015. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te nem vagy rászokva. A rászokás az, amikor ha nincs pénzed a szüleiddel veszekszel ,hogy adjanak cigire. Ott van melletted és neked nem kell. Nézz magadba... már leszoktál, csak dobd ki a kukába és csinálj vmi mást.
2015. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fog ha találsz más pótcselekvést.
2015. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az érzésre vagyok kíváncsi, hogy miért kívánja az ember? Mi a jó benne? Valamiféle nyugalom lesz utána, vagy az ízt vagy a cselekvést kívánja az ember ilyenkor? Én sosem próbáltam ki, és nem értem, hogy mit lehet rajta kívánni. Én a csokival vagyok így, de ott meg tudom magyarázni, hogy az ízét kívánom és ahogy elolvad a számban, azt a kellemes érzést és amit okoz, elégedett jóllakottságot. De egy ilyen büdös füstös valamiben nem tudom mit kell kívánni?
2015. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én azt éreztem hogy rövid távon van valami nyugtató stresszoldó hatása ezért néha megkívánom de mint tudjuk közbe függőséget alakít ki és sajnos egyre több kell.
2015. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Őszintén, én bulikkor szívtam, ha ittam, akkor jól esett. Majd volt egy rosszabb korszakom, amikor úgy voltam vele, hogy azt mondják lenyugtat, hát miért ne? De igazából az is csak egy este volt, bár attól az időszaktól féltem, és nagyon bennem volt, hogy másnap reggel is rágyújtsak (előző este józanul tettem). Volt még pár alkalom, amikor ideges voltam, és bennem volt a késztetés, de szerencsére, a szembejövő dohánybolt zárva volt, majd a másodiknál már rájöttem, hogy nem lenne értelme.

Nem tudom miért. Nem tudom mit szeretnek benne, büdös lesz az arcod, a hajad, a kezed, a szád. Mellesleg, nőként még taszítóbbnak tartják néhányan.

Tényleg, talán a feeling. Bulikban egyértelmű, más közösség gyűlik ott össze, közösségépítő. De ott is csak ketten szívtuk. Mellesleg, pedig az van bennem, hogy csak úgy cigiznék, hogy senki se tudja meg, még a barátaim sem...

Úgyhogy tök ellentmondásos. Csak zavaró.

A pót cselekmény meg igaz, ha pörgök, rohangálok, és nincs időm semmire, akkor nem jut eszembe a dolog, ha punnyadok, vagy épp könyv fölött ülök, akkor egyre inkább.

Köszönöm a válaszokat. :)

2015. jún. 8. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!