Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Drogtesztre van lehetőség...

Drogtesztre van lehetőség valahol rövid időn belül és lesz-e következmény ha pozitív az eredmény?!

Figyelt kérdés

Röviden: Ájultan beszállítottak a sürgősségire. (sör+pálinka éh gyomorra). A papiron amit kaptam azt írták hogy THC és ópiát pozitív lett. Megvagyok győződve hogy ezt elkeverték vagy fals az eredmény. Szeretnék elmenni egy drogtesztre (3napja történt) a magam megnyugtatására.


kérdésem lenne hogy ez még kimutatható ha most a napokban megyek?! A legfontosabb azért lenne mert akkor sürgősen új társaság után kell néznem mert akkor ezt a piámba rakták -vagy nem tudom milyen formába- nem értek a drogokhoz.

Köszi



2015. máj. 4. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A THC a kannabisz hatóanyaga, nem kínáltak meg tekert cigarettával, mert máshogy nagyon nem kerülhetett bele a szervezetbe. Az ópiát, az ópium, morfium és heroin fogyasztásánál mutatható ki, ezt lehet, hogy bele lehet keverni a piába, de manapság már nem gyakori szerek ezek. Nem ettél akkoriben valami mákosat, mert akkor is kimutatja elvileg, vagy nem szedtél erősebb fájdalom csillapítót? Nem tudom, hogy lesz-e ennek következménye, azt hiszem jelenteniük kell az ilyesmit, akkor pedig számíthatsz egy rendőrségi kihallgatásra. Egy ügyvéd sem árthat, ha semmiféle következménnyel akarsz kijönni a dologból. Beszélned kéne TASZ-sokkal(tasz.hu), hátha tudnak segíteni. A legrosszabb következmény, hogy elterelésre kell járnod 6 hónapig, havi kétszer terápiás beszélgetés, mondjuk ezt akkor választhatod ha beismerted a kábítoszer fogyasztást.

Egy laboros drogteszt 60-80000 ezer forint gondolom nem akarsz erre ennyi pénzt rá költeni.

2015. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm !!!
2015. máj. 4. 19:28
 3/3 cli_hlt ***** válasza:
100%

Úgy tudom régebbi drogtesztek képesek voltak bejelezni Ibuprofenre (pl. Advil) és fals THC pozitívat mondanak.


Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy "passzívan" jutott egy kevés THC a szervezetedbe, pl. valaki melletted szívott, csak nem vetted észre.


Az ópiát pedig tényleg bejelez a mákra.


A baj az, hogy ellentétben az alkoholszondával, a drogtesztek elképesztően érzékenyek, mert nem az a céljuk, hogy kimutassák az aktuális bódultságot, hanem az, hogy mindenáron pozitívak legyenek, akármikor is történt a fogyasztás.


Ha valaki napi szinten szív füvet, a THC teszt akár egy hónappal utána is bejelezhet, mert NEM a THC-t méri, hanem talán a második, vagy harmadik bomlástermékét, ami régen nem pszichoaktív.


Az alkoholfogyasztást is simán ki lehetne mutatni akár 3 nap múlva is, de ugye ennek semmi jelentősége pl. autóvezetés szempontjából.


Ha a tesztet kizárólag orvosi okból csinálták, akkor nem szabad, hogy ezt bárki más megtudja ("orvosi titoktartás").


Szerintem ne költsd feleslegesen a pénzed tesztre. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor pl itt tudsz venni:


THC: [link]

Morfin (mák, heroin): [link]

2015. máj. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!