Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi változik, ha egy erős...

Mi változik, ha egy erős dohányos átszokik az e-cigire?

Figyelt kérdés

Párom erős dohányos volt kb 20 évig, most már csak 4-9 szálat szív el naponta és kértem, hogy próbáljon leszokni, mert nagyon csúnyán köhög, meg amúgy is az egészsége érdekében. Én is dohányoztam 8 évig, 6 éve szoktam le és azóta nem bírom elviselni a füstöt se és a környezetemből is kiiktattam a dohányzó embereket, DE Páromat meg nagyon szeretem, úgyhogy megoldások után kutatok.

Van pár régebbi ismerősöm, aki ajánlotta a jó minőségű e-cigit és Párom miattam hajlandó áttérni.

Viszont azt veszem észre, hogy egyáltalán nem akar teljesen leszokni... Úgy látom, hogy a kedvemért átszokik a kevésbé káros füstölésre és "úgymarad". Mert hogy az nem olyan káros...

Mi a véleményetek?



2015. máj. 1. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jobb az e-cigi. A nikotint megkapja belőle, kátrány viszont nem kerül a tüdejébe, ami a köhögést, harácsolást okozza. Az e-cigivel a nikotint vízgőzzel szívja be, aminek nincs káros hatása (vagy legalábbis mikroszkopikussá törpül a kátrányé mellett).
2015. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nem lehet "átszokni" e-cigire, teljesen más kettő.


A dohányzásban nincs semmi káros, főleg ha jó minőségü dohányt szív, a köhögés más miatt van, és nem fog ettől megoldódni.

2015. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:te 1 h*lye vagy :D

sőt mi több a dohányzás egészséges is.

2015. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kettes, de gyökér vagy.
2015. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok a hülye? Nem én hiszek el mindent amit a média nyom... gratulálok
2015. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Esetleg volt alkalmad gyakorlatban megélni?

A családomban ketten haltak meg dohányzásból eredő tüdőrákban, hárman pedig asztmásak lettünk tőle. Apám tíz éve nem szívja, de tüdőtágulásból eredő köhögése van, ami a dohányzástól van.

A múlt hónapban alig bírtam sírás nélkül, mikor a doki végigmutogatta a tüdőröntgenem.

Nem kell állandóan a csúnya, rossz médiát ba.sztatni. Vannak dolgok, amik azért igazak. Ja, és ezt nem is a médiából, inkább az orvosodtól tudod meg. Szóval félre a hülyeséggel. Attól még, hogy tagadjuk a súlyos igazságot, nem lesz valótlan, és nem lesz az élet se jobb. Ehhez csak józan ész kell, ami nem a konteót látja mindenben.


És igenis rá lehet szokni az e-cigire, és javasolt is, az igazinak sok káros hatását ki lehet így küszöbölni.

Szintén tapasztalat, dehát mit ér a tapasztalat egy elméletben okos ember teóriájával szemben.

2015. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2-es...hát van bajod :D

a többieknek köszönöm a hozzászólást.

apám 30 évig dohányzott, majd letette 2 évre, miután beközölték vele, hogy meg fog halni, ha nem szokik le azonnal. de csak 2 évig bírta és rá 1-2 évre, mikor 17 éves lettem meg is halt (tüdő- és mellhártya rákban).

2015. máj. 4. 15:16
 8/12 anonim ***** válasza:

6

Jóval, higgy amit akarsz, én nem "hiszem" én tudom az igazságot, csak annyira agy mosott vagy hogy ezt sosem fogod elhinni.

2015. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7

Kíváncsi leszek a tapasztalatodra miútán "átszokott" az e-cigire, segítek: nem fog megoldani semmit.

2015. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én agymosott? De érdekes, akkor biztos a tüdőm is az, meg anyám tüdeje, meg másoké.

hagyjuk, nyilván nem tudjuk meggyőzni egymást.

Csak a hülyeséget ne terjeszd, mert az, hogy egy veszéllyel kapcsolatban elaltatod a félelmet, aggodalmat, a veszély nem szűnik meg.

Magam is e-cigis vagyok az asztmám óta. Nikotinfüggés, tudod. Kíváncsi vagy a tapasztalatomra? Azóta futni járok. És bírom. Merthogy az e-cigiben vízgőz van kátrány helyett.


Szép napot.

2015. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!