Szerintetek egy erős dohányos (napi két doboz vagy másfél) meddig élhet? Létezik, hogy sok ember elél úgy is 80 évig vagy a statisztika alapján egyértelműen kimutatható, hogy rövidebb ideig élnek?
Az en nagypapam is 91 evesen halt meg, mert elutotte egy auto, amikor reggel lement kifliert meg a szokasos doboz cigijeert. De a keresztanyam meg 36 evesen halt meg, tudorakban.
Szoval... ezt igy nem lehet megmondani.
Létezik, hogy valaki erős dohányos és sokáig él, előttem írták többen. Nekem mindkét nagyapám erős dohányos volt, egyikük 61 évesen halt meg tüdőrákban, a másik 80 volt és nem volt köze a halálának a dohányzáshoz. Nem túl nagy mintaszám, de 50-50%....
Az tudjuk hogy a dohányzás egészségtelen és káros, a rizikófaktor mindenképpen sokkal nagyobb, mint a nemdohányzók esetében.
A statisztika mindig a politika érdekeihez igazodik!
Dédiöregapám 86 éves koráig ette a dohányt! Nem szívta, hanem ette! Jó nagyokat csulázott, és büdös volt mint dög!
Én kilenc éves koromtól rendszeresen dohányzom, egyszer sem akartam abba hagyni. Most 54 vagyok, de a felmerülő gondjaim egyike sem a cigitől adódik.
Aki megtanul normálisan lélegezni, arról még a puskagolyó is lepattan.
Egy ember tönkremenetele nem a statisztikán múlik, hanem az oxigénellátásán! Ha a szervezet megfelelő mennyiségű oxigénhez jut, akkor egészséges, bármit eszik iszik tesz,
Itt van egy angol tudományos cikk, amely több, mint 1 millió emberből vezet le statisztikát, ami nagyon nagy statisztikai erőt képvisel.
Röviden:
a 45 év feletti akármikor az élete során dohányzó férfiaknak 1.44x, a nőknek 1.48x nagyobb esélye van, hogy meghaljanak AKÁRMILYEN okból, mint azoknak, akik soha életükben nem dohányoztak. (ebbe beleértendő az autóbaleset, háború, cunami, MINDEN).
A 45 év feletti haláleseteknél a dohányzás KÖZVETLENÜL okolható a halálért a férfiak 15,8%-ánál és a nők 3,3%-ánál (ez utóbbiak 2004-es adatok).
A férfiaknál:
szív-és érrendszeri halálokok 11.4%-ában
Akármilyen tipusú rákos halálokok 30.5%-ában
A tődőbetegségek 19.8%-ában
a dohányzás volt a halál KÖZVETLEN oka.
Ugyanez nőknél a fenti sorrendben: 3.7%, 4.6%, and 1.7%.
A legerősebb összefüggést (nagy meglepetésre) a dohányzás miatti halálozással a TŐDŐRÁK mutatta, kb. 4-6x nagyobb egy élete során akármikor dohányzó 45 feletti embernek, hogy tüdőrákban haljon meg, mint egy soha nem dohányzó embernek.
A tüdőrákban meghalt férfiak 60.5% és a nők 16.7%-a dohányzott, és kimutathatóan a dohányzás okozta a tüdőrákot.
A tanulmányt 7 ázsiai országban élő, összesen kb. 1 millió 50 ezer beteg adatainak elemzésével állították össze, ez most a legfrissebb a témában, ami elérhető.
Remélem, választ ad a kérdésre. El lehet gondolkodni, hogy melyik vélemény releváns: azok az emberek, akiknek a nagyapjuk meghalt 80+ évesen autóbalaesetben, miután 70 évet végig dohányzott, vagy egy korrekt statisztika több, mint 1 millió beteg ember adataiból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!