Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzik a 13 éves fiam!...

Dohányzik a 13 éves fiam! Járt valaki így? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A családból senki se cigarettázik, sehogy nem tudom leszoktatni róla.

2 hónapja tart a dolog.



2015. márc. 5. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Leülsz vele este, vacsora után. Minimum 10 szálat elszívatsz vele egymás után.
2015. márc. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

@15:39


Remélem az ilyen aberrált emberek mint te, nem akarnak gyereket vállalni.

2015. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Mond meg hogy a lányok utálják a cigi szagú embereket ( legalábbis nem túl vonzó)
2015. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
69%

16:56

Ezzel csak egy baj van: Ma már minden második, ha nem több, lány cigizik...

De akik nem cigiznek azok mind nagyon undorítónak találják szerintem.

2015. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez nevelés kérdése.. (bocsi nem bántani akarlak, csak az én véleményem)

Én 13 éves koromban azt sem tudtam mi az a cigi kb.

Most (17 leszek nemsokára) néha szoktunk haverokkal, de rászokva abszolút nem vagyok van mikor hónapokig nem cigizek :) Rászokhatnék.. mert szeretek cigizni.. szerintem jó. DE

-drága

-egészségtelen

-nem tudnék a szüleim/nagyszüleim szemébe nézni (nagyszüleim dohányosok voltak, volt amikor mondta, hogy milyen boldog és büszke hogy nem cigizik senki sem a családban)

-nem szeretnék függő lenni



Ja és a legnagyobb kérdés:

Honnan van rá pénze? :)

Ne adj neki semmiféle pénzt. Se szülinapra, se karácsonyra se semmire. Ajándék és kész.

Beszéld meg az egész nagycsaláddal ezt, hogy ne adjon SENKI pénzt az ifjúnak.

Ha nincs neki miből vennie nem fog cigizni.


De előbb egy jó alapos fejmosás. Csak normálisan. Kedvesen, minta semmi extra nem lenne. De mégis hatásosan.


De sajnos az még mindig áll, hogy egy 13 éves gyerek csak akkor cigizik, ha nagyon-nagyon el lett rontva. Sajnos.


Próbáltam segíteni, abból a szemszögből ahonnan én látom a dolgot.

Sok szerencsét! :)

2015. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
honnan szerez pénzt a cigire? gondolom önálló keresettel nem rendelkezik, lehet hogy nem kéne adni a gyereknek erre pénzt?:)
2015. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Mond meg neki ha cigizik nem nő meg soha a szerszáma, ha valami akkor ez tuti meggyőzne. És még igaz is... :D
2015. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

"Mond meg neki ha cigizik nem nő meg soha a szerszáma, ha valami akkor ez tuti meggyőzne. És még igaz is..."


Ezt a marhaságot melyik inkompetens fanatikus dohányzás prevenciós előadó verte a fejedbe?

2015. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
53%
Szerintem fogad meg az első válaszoló tanácsát,lehet hogy elsőre furán hangzik,de garantáltan hat.Bár nálunk nem szülő hanem volt osztályfőnököm javasolta ezt,és az osztályból akik ezt bevállalták,le is szoktak.
2015. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Beszéld meg vele ezt a dolgot,viszont ha azt mondja,hogy ő dohányzik,akkor hagyd.Egy pár év múlva úgyis rá fog jönni,hogy elbassza vele az egész életét.
2015. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!