Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudom sok ilyen kérdés volt...

Tudom sok ilyen kérdés volt már, de mennyire lehet látni a tüdőszűrésen ha valaki dohányzik?

Figyelt kérdés

Fogalmazzunk úgy,hogy hülye voltam és rászoktam, de mellette asztmás is vagyok. Szerencsére nem az a fajta aki liheg és fullad minden percben a légzésfunkciós is 106 lett legutóbb. Mégis most kitalálták,hogy tüdőszűrésre kell mennem és kicsit aggódom,hogy a doki meglátja a leleten.

Nem mentség képp írom, olyan 3 év volt az amíg intenzívebben szívtam, majd 2009 januárjától szeptemberig semmi és azóta alkalmantként 4-5 szál,de ritka az a pillanat ha igen,nem minden nap tényleg,most is 2 hete semmi, de vizsgák bulik alkalmával 4-5 szál jól esik.Nemsokára mennem kell és kicsit aggódom,persze tudom az én bajom,megérdemlem,de tényleg nem érzem a rossz hatását, 10 emeletes ház felső szintjéig feltudok gyalogolni tavaly pedig voltam száraz sóterápián is.Mint írtam a légzésfunkcióm is 106 volt, a doki azt mondta,hogy ha nem tudná,hogy beteg vagyok azt hinné nincs bajom.



Szerintetek rögtön kifogja szúrni hogy sötétebb a tüdőm, vagy ráfoghatom arra,hogy már évek óta Budapesten élek és amúgy passzív dohányosként éveken át otthon nevelkedtem?


2010. febr. 9. 14:01
 1/2 Bruton válasza:
Nem mutatja ki.A tüdőszűrés a TBC-t és a kezdődő stádiumban lévő tüdőrákot mutatja ki.
2010. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt jól tudom,de mint mondtam asztmás is vagyok,tehát vizsgálat keretében csinálnak felvételt,vagyis a doki tudja,hogy asztmás is vagyok.

Biztos,hogy fogja látni,hogy sötétebb vagyok az egészségesnél de a fent írtakat is vegyétek figyelembe(BP, tüdőtisztító sóterápia,szülők dohányzása)

2010. febr. 9. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!