Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Első cigis próbálkozás, miért...

Első cigis próbálkozás, miért köhögök?

Figyelt kérdés

Reggel a barátnőmmel meg a pasimmal cigiztem ők már cigiznek 1 jó ideje én meg csak bele szívtam vmeikébe azóta az orromba meg a számba cigi ízt érzek, qrva s.zar... és le is tüdőztem azóta meg fáj a torkom? következőre már nem lesz ez? vagy hogy? valaki s.o.s

12/L



2014. dec. 12. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Téged is elképzellek 20-25 éves korodra. Nem lesz szép látvány.
2014. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát most... de holnapra el múlik?
2014. dec. 12. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Arra célzott, hogy milyen leszel, ha már 12 évesen a 'pasiddal' cigizel. De ehhez mondjuk semmi közünk, akármi is a véleményünk.


Nem lehet, hogy azért köhögtél, mert tömény füstöt szívtál le a tüdődbe? Az enyhén irritatív, a légcsöved és a tüdőd tiszta levegőhöz lett kitalálva. Ennyi és igen, elmúlik holnapra.

2014. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha magadtól nincs annyi eszed, hogy azért köhögtél, mert mérget szívsz le a tüdődbe, akkor most mi mit mondjunk?
2014. dec. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neked is nagyon gratulálok, szívem, hogy 12 évesen cigizni akarsz! Csak így tovább!
2014. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dragonkalo ***** válasza:

.......

Nem tudok mit mondani.

2014. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért köhögsz, mert a mérgező és a tüdőd számára megterhelő füstöt szívtál be, ami kátrányt és más szennyeződéseket rakott le a légutadban. Egy bejáratott cigisnek ez olyan vastagon rakódik le, hogy meg se érzi. Csak aztán bele is halnak.


Én öt! éves voltam, amikor az akkor 12 éves nagyon okos gyerek a számba tette a cigijét, hogy tudjam meg, milyen. Tíz évesen rá is szoktam. Azóta szerencsére már nem vagyok függő, de szeretném neked elmondani most, amikor még van lehetőséged választani, hogy a cigarettától egyáltalán nem leszel boldogabb, nem lesz jobb a kedved tőle, nem fog segíteni a lelki problémáidon, nem fog megvigasztalni, ha sírhatnékod lesz, viszont mérgezni fogja a szervezeted és az agyadat is. Büdös leszel tőle, nem fogod érezni az illatokat és mindig arra fog elmenni a zsebpénzed. Ráadásul egy idő után folytonos bűntudatod lesz, amiért dohányzol és folyamatosan azon fogsz izgulni, hogy le ne bukj a felnőttek előtt. Nem érdemes elkezdeni. Most kipróbáltad, érzed, hogy köhögsz tőle és rossz. Egy fikarcnyit sem lesz jobb később.

Én az életem több, mint felét átdohányoztam és emiatt elhiheted nekem, hogy nem érdemes rászokni. A második szállal sem érdemes megpróbálkozni, nem lesz jobb.

Hogy milyen betegségeket okozhat, az már csak mellékes, azzal csak a tanárok és szülők dobálóznak, mert nem tudják elmondani neked, hogy mi a legnagyobb baj a dohányzással, pedig egyszerű: az, hogy amíg dohányzol, azt fogod hinni, a cigaretta miatt vagy oldottabb, boldogabb, a cigi segít ki a nehéz helyzetekből, pedig nem a cigi miatt sikerülnek a dolgok, hanem kizárólag miattad.

2014. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!