Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cikiző fiatalok! Ti miért...

Cikiző fiatalok! Ti miért cigiztek? Hogyan szoktatok rá? Milyen cigit és mennyit szívtok naponta? (Kort és nemet is írjatok! )

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 07:55
 1/10 anonim válasza:
64%
Hali. 16 eves vagyok, 13 eves korombn szoktam ra ugy, hogy megkinaltak 1 szallal. Kozben kollegiumba kerultem ahol mar attol sem kell felnem hogy a szuleim. megerzik rajtam, en viszont magam miatt szeretnem lerakni. Hetvegente mikor hazautazok nem is kivanom, ugyerzem arra vagyok raszokva hogy a haverokkal cigizzek. Sajnos asztmas is vagyok es tisztaban vagyok vele hogy a cigi rontja az allapotom de egyszeruen nem megy pedig vettem 20ezer forintos elektromos cigit is de nincs meg benne ugyan az az elvezet.
2014. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
1. vagyok, azt elfelejtettem leirni hogy fiu vagyok es ha van penzem multit szivok, ha nincs akkor toltom. Egyebkent az osszes osztalytarsam cigizik, sot a barati korombol velem egyidosek kozul talan nem is tudok olyat mobdani aki nem.
2014. ápr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ :)

Várok még hasonlókat :)

2014. ápr. 10. 08:26
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

17 éves vagyok, kb 1,5-2 éve kezdtem. Mivel mind 2 szülőm cigizik, és körülöttem mindenki cigizett, evidens, hogy kipróbáltam. Nem kellett volna. Elég hamar rászoktam, hamar eljutottam a napi 8-12 szálig. Először a legutóbbi nyáron kezdtem érezni a negatív hatásait, hamarabb kifulladok, érzem a gyülemlő gennyet és slejmot a torkomban. Jelenleg napi maximum 5 szálat szívok, de szeretném abbahagyni, mert aktívan sportolok, mellette edzek, és a kettő egymás mellett nehezen fér meg, és én inkább a sportot választom. Volt, hogy 2 hétre abbahagytam, nem is volt olyan nehéz, mint gondoltam, de sajnos "visszaszoktam".

Hamarosan le fogom tenni, de ha sikerül, akkor nem pár hónapra, pár évre, hanem örökre abba akarom hagyni.

Sajnos nekem is inkább azért nehéz, mert a hangulata jó, amikor egy nehéz nap után rágyújtok egy barátommal, és közben beszélgetünk. De már rég nem élvezem annyira.

Jobb nélküle, az biztos.

17/f

És te kérdező? Te cigizel?:)

2014. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
13 évesen szoktam rá.Napi öt szál megy el általában változó hogy mi.Nem akarok leszokni,ennyi úgy gondolom belefér az életembe.18/L
2014. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is cigizek :)
2014. ápr. 10. 20:49
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
17L vagyok, és nem szoktam rá, mert soha nem is fogok tudni rászokni (semmi másra sem). 4 éve vettem az első doboz cigimet, azóta ha van pénzem rá és kedvem hozzá, akkor veszek egy dobozzal, ilyenkor az kb. 1,5-2 hét alatt fogy el, napi 1-2 szállal. van, hogy hetekig nem veszek, deolyan is, hogy egy buliban elfogy fél doboz is. amúgy általában sárga vagy pattintós camelt veszek, de néha rászánom a pénzt djarumra, mert az igazán finom. szívtam már nagyon drága cigit is (pl sobranie), néha külföldről hoznak nekem különlegesebb márkákat, de mégsosem éreztem, hogy szükségem lenne rá, vagy ilyesmi.
2014. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
A tarsasagon mulik szerintem..olyan 13 eves korom korul lettek idosebb, cigizo haverjaim, akkor volt hogy cigiztem veluk neha, de le se tudoztem, aztan az akkori baratom mellett ez megszunt..nem szoktam ra, o nemis nagyon engedte, hogy cigizzek, csak talan 1-1 slukk volt sunyiba..volt hogy honapokig semmi..aztan most, bekerultem kozepsuliba..kevesebb korlat,cigizes szunetekben..tobb cigis ismeros, neha kijartam veluk en is, de csak 1-1 slukkra..le se nagyon tudozten.aztan most olyan 2,5 honapja tortent valami,amitol kivoltak az idegeim,akkor tobbszor kijartam cigizni iskolaba,vegig le is tudoztem,tobbszor kertem haveroktol/baratoktol is..a helyzet megoldodott, de a cigi megmaradt..neha jol esik..van hogy mar itthon is toltok magamnak, de itthon nem cigizek,csak napkozben/suliban meg hetvegen ha van lehetosegem..de ez csak kb napi 1szal (mindig felesbe, vagy tobben szivunk 1szalat) es raszokva sem vagyok, el vagyok napokig is cigi nelkul (lasd hetvege)..amugy alltalaban toltottet szivok, vagy esetleg Marlboro,Bond,Bensonha valakinek olyan van..15/L
2014. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyár elején kezdtem.haverok, nyár, stb....gondoltam biztos lefogom tudni tenni mire jon a suli. Hát nem. Nagyon erős suliba járok, és stressz(?) nem tudom mi miatt nagyon sokan szunetekben kijarnak cigizni. Az elejen heti egy doboz volt. Ezt olyan egy hónap alatt feltornáztam napi egy dobozra. Aztán másfélre. Nem tudom hogy . Egyszeruen csak nem volt akaraterom leallni. Most visszavettem nagy nehezen napi egyre. 15 éves vagyok, az ország legerősebb sulijában.....fáradt vagyok, kimegyek a szunetben. Duhos vagyok. Ugyanigy. Ha boldog vagyok akkoris. Nem akarok kifejezetten leszokni, mert nincs motivacio. Olyan már mint valami hobbi.....azért jobb lenne nélküle.
2014. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

17 éves lány vagyok.

14 évesen próbáltam ki, utána fél évig nem cigiztem, onnantól kezdve néha rágyújtottam, 15 éves koromtól pedig nincs olyan buli, amin nem cigiztem volna. Miután bekerültem középsuliba, onnantól kezdve hétköznap is rágyújtok, de szerintem (még) nem vagyok rászokva, mivel simán kibírok hetet is nélküle.

Azért szívom, mert imádok cigizni. Remélem sosem szokok rá, mert így tényleg csak az érzés miatt csinálom.

Hétköznap 1-2, max 5 szálat szívok el, hétvégén pedig fél-másfél dobozzal. Változó, hogy milyet. Kedvenceim a Sobranie Coctails (külföldön élek, és itt van), a 120-as Eve, és a pattintós Lucky Strike.

2014. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!