Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem kötik be a dohánybol...

Miért nem kötik be a dohányboltok kameráit egy központi szerverre, hogy bizonyítható legyen ha kiskorúnak ad el cigit?

Figyelt kérdés

Ha a BKV buszokon központi szerverre megy a videó, akkor miért nem kötnek be kamerákat a dohányboltokban, így még komolyabb visszatartó ereje lenne annak, ha kiskorúnak adnak el cigit.

A pénztárgépeket bekötik online, akkor már ez is mehetne. Nyilván nem kell 60 FPS-sel, csak annyi képet küldene, hogy kiskorúnál lehessen bizonyítani. Tényfeltáró riportereknek nem is kéne rejtett kamera ez esetben. Ha megbukik, elveszik a bolt engedélyét.



2013. júl. 17. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Mégis mi alapján bizonyítanák?

Emberi megítéléstől függ, mikor kérik el a személyit, erre nem lehet kötelezni a boltosokat. Egyébként meg vicc ami megy, 14 éveseknek is kiadják, ha még sem akkor megoldja máshogy. Örülök, hogy ez a legnagyobb problémád.

2013. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 lencsefőzelék ***** válasza:
80%

Szavamra, nem rossz ötlet! Tényleg. Miért nem kameráztatják be az összes lakást, és kötik be egy központi szerverre? Így a családi erőszakról is azonnal tudomást szerezhetnének a hatóságok. Persze ne felejtkezzünk el a munkahelyekről sem, nem ám lazít a munkavállaló két percre, azonnal a körmére lehetne nézni.

Az ilyeneket nem tiltással és megfigyeléssel kell megoldani, hanem felvilágosító kampánnyal, ill. a gyártás csökkentésével, megszüntetésével. Persze ez nem egy olyan bolygó, hogy mindenki jót akar a másiknak, mert akkor nem lenne cigi, drog, alkohol, sőt pénz sem.

2013. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Nekem sem tetszik, hogy mindenhol kamera van, de mit tudsz tenni? A dohánybolt a tetemes adón kívül, semmire nem jó. Aki felnőttként dohányzik, maga baja, de aki gyereknek adja el, az kb mintha drogot adna el.


Beszüntetni a gyártást?! Hallottál már a 20-as évek Amerikájáról, amikor beszüntették az alkoholt?



#1 " Mégis mi alapján bizonyítanák?"

Mit nem értesz? A KAMERA FELVÉTELE ALAPJÁN! Erről szól a kérdés.

2013. júl. 18. 04:43
 4/11 anonim ***** válasza:
oké, kamera felvétele, de oda van írva a felvételen a gyerek feje fölé hogy még nincs 18?
2013. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Természetesen akkor lehet bizonyítani, ha a gyerek is megvan és igazolja, hogy még nincs 18.

Miután oknyomozó riporterek vagy akár NAV ellenőrök is megkérhetik, hogy menjen vegyen cigit, ezért ebben az esetben a gyerek is ott lenne és a központi szerveren pedig a felvétel is.



Még mindig nem világos? Ennél jobban tényleg nem tudom leírni...

2013. júl. 18. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
jójó szép lenne jó lenne drága lenne, de neked mi hasznod lenne belőle? örülnél a markodban hogy juhú nem jutnak cigihez a tinik?
2013. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi az hogy mi hasznom lenne belőle!?


Mi haszna lenne az embereknek abból, ha egészségesebben nőnek fel a fiatalok? Ha kevesebb szív- és érrendszeri betegségben szenvedő ember lenne? Hogy kevesebbet kellene az egészségügyre költeni vagy legalább is jobb ellátást kaphatnának más betegek?


Tényleg mi HASZNA lenne? Nem is tudom... Gondolkodj!

2013. júl. 19. 08:22
 8/11 anonim válasza:
Nemigazán értem, hogy mégis miképpen tudna bizonyítani egy videofelvétel azt, hogy az illető még nem múlt el 18. Ha a NAV küldi be a gyereket, akkor nem kell bizonyíték, mivel jelen van a NAV, mint tanú és mint hatóság egyben...
2013. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Visszatartó erő! Erről beszélek. A boltos feje felett ott egy kamera, ami 24/7 közvetíti a dolgot. Sokkal komolyabb visszatartó ereje van, mintha nem lenne, nem véletlen hoztam fel a BKV buszok bekamerázottságát analógiának.


A boltos nem fogja kockáztatni a dolgot. Egyfajta pszichikai terror, mint a munkahelyeken felszerelt kamerák.


Igen, valóban gusztustalan, big brother világ, de hatékony. Sajnos.

2013. júl. 19. 17:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi értelme. Bár én nem dohányzom, de a barátaim közül többen is, és nem egyszer tartottam már velük "beszerző útjukra". Ha nem adják ki, egyszerűen megkérnek egy felnőttet, hogy hozza ki nekik. Ennyi.
2013. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!