Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért engdnek be kiskorúakat,...

Miért engdnek be kiskorúakat, fiatalokat az új nemzeti dohányboltokba?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem engedik be őket!
2013. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is tilos volt dohányt árulni nekik, akkor mi keresnivalójuk lenne ott?
2013. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Beengedhetik,de arra az idõre fel kell függeszteni a tevêkenysêgüket,vagy mi
2013. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ma is estefelé 16-17 évesek mászkátak be, cigit is vettek. Ezt nem értem, tudtommal is tilos lenne nekik bemenniük..
2013. júl. 13. 22:23
 5/11 anonim ***** válasza:

TV-ben volt rejtett kamerás felvétel ahol nem csak beengedtek, de ki is adták a 14 éves lánynak a cigit 2 vagy 3 helyen... Ennyit erről!


Én azt tapasztaltam, hogy ott ha kicsit idősebbnek nézel ki (tehát nem ilyen 14-5-nek) akkor személyit nem is kérnek. Nekem a boltban többször is elkérték, de ilyen NDB-ban még sosem, pedig már nem egybe mentem be.

2013. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és lefelejtettem, hogy 20F vagyok!
2013. júl. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon gáz, hogy nem mehetnek be a 18 éven aluliak. Az ok, hogy egyedül nem, mert piát és cigit törvény szerint nem adhatnak. De, hogy ne lehessen bevinni egy kisbabát például? Jó lenne, ha szülői felügyelettel 12 éves korig be lehetne menni. Kisgyerek nem marad úgyse meg a bolt előtt. Nem mindenki tudja rábízni arra a pár percre a gyereket, mindig megkérni valakit, h vegyen egy kis bort vagy valami, az ciki.
2013. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fagyit, újságot elvileg vehetsz 18 alatt is, és hűtött alkoholmentes italt is.
2013. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért engedik be őket, mert nem tudják egyből meg amúgy sem az ajtót figyelik az eladók folyton. Ha már bemennek a kiskorúak akkor vagy kiküldik őket egyből vagy kiszolgálják őket. De ez egyn függő, hogy be engedi-e vagy sem.
2013. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pesten, ahol én láttam, általában nem engedték be őket, még 22 éves haveromtól is kértek személyit, valami nagyon kieső helyen lehet kiadják.
2013. júl. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!