Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt mondják számoljam ki,...

Azt mondják számoljam ki, mennyit költök el cigire. De szerintem ez nem olyan sok. Hogy szokjak le így?

Figyelt kérdés

Azt mondták akkor nézzem meg azt, mire költhetném ezt a pénzt, de szerintem nem költeném másra csak lenne a pénz a zsebembe...

Hogy szokjak le ezzel a módszerrel?


dohányt veszek 900ft cigihüvely 300ft ami elég 3 zacskó dohányhoz is.


Ebből a dohányból olyan 2 hétre elvagyok.

tehát 2hét -900

Számoljunk mondjuk -1000 rel. 52 hét van, ami feleződik tehát kb 26 hét, az 26ezer, ha jól számolok(xD matekból sík hülye vagyok, tehát lehet egyáltalán nem jól számolom :D)

Szóval egy évben a 26 ezer szerintem nem sok.



2013. júl. 7. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért nem sok, mert viszonylag keveset dohányzol, és olcsón oldod meg. Nyugi aki napi egy dobozt elpöfékel neki szép nagy összeg jön ki.
2013. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem azért szoktak leszokni, mert arra költik a pénzt. Aki nem cigizik, annak sincs egy peták sem félrerakva abból, amit nem költött cigire. Elkölti másra.
2013. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poiu ***** válasza:
Ez nem módszer, hanem egy szempont. Vannak más megfontolások is. De ha nem akarod figyelembe venni, akkor ne szokj le.
2013. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Naponta mennyit szívsz és mióta?
2013. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha feltétlenül okokat keresel, akkor nézd a dohányzás egyéb árait is, nem csak pénzben lehet nézni a dolgot, mert nyilván nem mindenkinél ez az elsődleges szempont.


Azonban ami nem kifizetődő a dohányzásban az:

- a légutak és a tüdő roncsolódása, amely légzési problémákhoz vezet

- a szív és az erek roncsolódása, amely keringési problémákhoz vezet

- ritkábban, de előfordul, hogy a látás is romlik a dohányzás miatt

- a bőr öregedése és a fogak sárgulása

-

Ha belegondolsz, ezek önmagukban sem jelentéktelen következmények, de akár pénzben is nézheted őket, mert a keringési problémák betegségekhez vezetnek, a betegségeket kezelni kell és a kezeléshez gyógyszerek szükségesek, amihez sok pénz kell.

Ha a bőröd hamarabb tönkremegy, akkor azt is jobban kell ápolni, a különféle krémek és arcregeneráló szerek ismét sok pénzbe kerülnek.

Ha a fogaid megsárgulnak és néhány árnyalatnyival fehérebbé akarod tenni őket, akkor a fogfehérítés sem olcsó mulatság, nem beszélve a pótfogakról.


Úgyhogy van elég ok, csak keresni kell őket.

2013. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!