Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak szerintem van ez így?

Csak szerintem van ez így?

Figyelt kérdés
Sokan azt állítják hogy a cigaretta nyugtató hatású, szerintem pedig nem a cigaretta nyugtat meg (teljesen), hanem az hogy amikor kimész, és elszívsz egy cigit, csönd van, ülsz, és megnyugtat a körülmény, hogy semmi mást nem csinálsz!

2013. ápr. 29. 01:59
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Ez így van, pont ezért mondják hogy nyugtat. Nem az összetevői miatt, hanem a mozdulat, "a rituálé" miatt.

Egyfajta pótcselekvés. Olyan mint a kisgyerekeknél az ujjszopás. Megszokott, berögzült mozdulat, emiatt megnyugtató.

2013. ápr. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
mindanyian, akik leszoktunk a dohányzásról, hiába mondjuk, a cigi nem nyugtat, pusztán a saját maga által keltett feszültséget csökkenti, ez kelti a nyugtatás illúzióját... és igen pihenni valóban nyugtató akár dohányzol, akár nem.
2013. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

erre egy jó hasonlat,

ha egész nap 42es cipőt viselsz a 44es lábadon, és kétóránként veheted csak le, akkoris csak 10percre, akkor azok a 10percek valami hihetetlen jó érzések lesznek ,igaz?:) ugyanez van cigivel is, amikor szívja az ember, akkor nyugodt, de ahogy elnyomja, már keletkezik benne a vágy a következő után, 1-2-3óra múlva már feszült lesz, ha nem kapja meg, és akkor lesz megint nyugodt, ha rágyújthat.

2013. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kinga1995 ***** válasza:
22%

Utolsó! Ha tíz perce cigiztem, szal szó sincs nikotinhiányról akkor is nyugtat.

Mondjuk összevesztem vkivel, rágyújtok, megnyugszok.

Matekegyesnél is müködik ;-)

2013. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Emberek, az egy dolog, h mas magyarazatot keresunk, de a dohany kemiai hatasait a szervezetre nem lehet tagadni.


Igen, megnyugtat a nyugi, az ules, egy kis szunet, stb, igen kint vagy, friss levego, de ha ugyanugy kimesz 10 percre dohany nelkul, akkor elhiheted h nem ugyanaz lesz a hatasa. Sot, ezt inkabb nem dohanyosoknak kene kiprobalniuk, akik mar leszoktak! H lassak h megsem ugyanaz.


Es attol meg h hozzajarul maga az ules vagy allas, egy kis nyugi, attol meg a nagyobb resze a dohany. kb. 80% a dohany, 20% a tobbi korulmeny.

2013. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!