Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet hogy tüdőrákos vagyok?

Lehet hogy tüdőrákos vagyok?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban köhögök és ritkán a tüdőmben is enyhe fájdalmat érzek. Egyszer a hasamban lezsibbadt valamim a májamnál talán. Eléggé megijedtem mert nem történt velem eddig ilyen viszont azóta se (ez olyan 1-2 hete lehetett)

4 hónapja cigizek és 16 éves vagyok. Az elején még heti 4-5 szálat szívtam (arany malbit) utána áttértem a piros cigikre. Ezeket olyan 3 hónapja szívom. Mostmár töltöm a dohányt így több kátrányt szívok mint amúgy tenném .Nagyjából öt 900 Ft-os 70-szálas piros Golden Gatet szívtam el 1.5 hónap alatt.

A családomban senki nem halt még meg rákban 100 éven belül ,nagyapám 70 éves koráig cigizett úgy hogy 15 körül kezdte. Eléggé megijedtem mert a köhögések egyre gyakoribbak és az egyik haverom szerint a piros cigitől több esély van rák kialakulására.



2013. júl. 5. 02:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Ne cigizz, ennyi. Bár úgy sem fogod letenni, mert úgy gondolod majd, hogy te úgy sem leszel rákos tőle, mint a többiek... Szóval teljesen mindegy mit írunk itt, te nem fogod megfogadni a tanácsokat.
2013. júl. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerinted miért írtam ki a kérdést ,most komolyan? Ha sokak szerint ez gáz akkor elgondolkodok hogy letegyem, mivel tartok attól hogy rákos leszek/vagyok. De ennél a "válasznál" akármi jobb lett volna.
2013. júl. 5. 02:46
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem valószínű, hogy ennyi idő alatt kialakult (bár láttunk már karón varjút, szóval bármi lehet).

Viszont ez előfordulhat, hogy ennél csak rosszabb lesz a köhögés. Akit csak ismerek és dohányzik, reggelente olyan köhögés jön az összesre, hogy jópár percet görnyednek a csap fölött és köpdösik, amit felköhögnek.


A dohányzás egyébként sem menő, nem tudom, egy magadfajta gyerek minek kezd egyáltalán neki...

2013. júl. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha rák, akkor az nem a cigitől van az tuti, ennyi idő alatt nem okoz ilyen gondot. Azért fáj a tüdőd, májad, gyomrod, mert irritálja a méreg ami beszívsz,ill lenyelsz. Gyulladásokat okoz, a szervezeted próbál védekezni és ellenanyagot állít elő. Tedd le azt a rohadt cigarettát, amíg még nem vagy függő, nem biztos, hogy olyan szerencsés leszel mint a nagyapád.
2013. júl. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nem, nem lehet. Valami mást keress a háttérben, nem vagy allergiás valamire?
2013. júl. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz,sőt mindenki lehet rákos,de nem a cigitől ennyi idő alatt. És még csak nem is kötelező a cigaretta mellet mindenkinek rákosnak lennie(ez az 1-nek szólt!)!!!!!

De jobban teszed,ha most hagyod abba,mert később k...va nehéz lenne!

2013. júl. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy ennyi idő alatt kialakulna tüdőrák, főleg ilyen fiatalon.

Viszont azt el tudom képzelni, hogy a cigi füsttől kialakuljon bronchitis, aminek pont ezek a tünetei, köhögés, mellkasi fájdalom.

Ha ilyen tüneteket okoz, akkor ez csak rosszabb lesz, ha nem teszed le a cigi.

2013. júl. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez sok minden mástól is lehet, menj el a háziorvoshoz, kell egy kivizsgálás, köhögés és mellkasi fájdalom lehet pl, sok savtól is, amit a cigi is okozhat, persze sok egyéb más oka is lehet.

Ennyi idő alatt nem hiszem, hogy kialakulhatott a cigitől tüdőrák, de idővel nagyobb eséllyel lehet, még akkor is, ha a családodban nem volt senkinek, bátyám tüdőrákban halt meg, holott a családban senkinek nem volt.

2013. júl. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg ennyire idióták az emberek?

Ha nem akarsz rákos lenni, akkor ne cigizz és kész.

Egyébként meg ennyi idő alatt nem leszel tőle ráos. Majd 15-20 év múlva.

Egészségedre, hülyegyerek!

2013. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha mindenki rákos lenne a cigitől, már a fele emberiség rég kipusztult volna...
2013. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!