Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohány az egy drog fajta?...

A dohány az egy drog fajta? (lent )

Figyelt kérdés
nah szóval. sok helyen olvastam hogy a dohány,az valamilyen szinten drog. igaz ez? a cigi az drog,vagy a nikotin? miket raknak a cigibe.? és miben külömbözik a sodort cigi a rendestől? mnodjuk melyk van jobban be vegyszerezve? légyszi normális válaszokat írjatok. előre is köszi
2013. jún. 30. 16:38
 1/2 anonim válasza:
Ahogy az alkohol is, a cigaretta is drog. A sodort ciginek nincs szűrője, ezért károsabb. Mindenféle rákkeltő dolgot raknak a cigibe. Hogy érted azt, hogy jobban van vegyszerezve? A sodort cigiben is ugyan az a dohány van, mint egy gyári cigibe...
2013. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a nikotin a drog.

Drog: minden olyan anyag, mely a szervezetbe juttatva belső változásokat idéz elő. A drogok legtöbbször addiktívak, azaz függést okoznak.

De ne keverd össze a kábítószerrel: azok az anyagok, melyek a szervezetbe jutva belső változást idéznek elő ÉS befolyásolják a tudatot (pl. érzékszervi csalódások)


Szerintem a cigaretta a legsunyibb drog. Első fogyasztás után kialakulhat a függőség, ami erősebb lesz, mint a heroin utáni függőség. Ráadásul, ha belegondolsz, mikor heroinozol, legalább "visszakapsz" egy élményt, beállsz, jól érzed magad... A cigaretta? Semmi, elszívod és pont, nem lesz tőle se jobb kedved, se pszichedelikus élményed...

2013. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!