Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akkor megbüntethetnek a...

Akkor megbüntethetnek a randőrök, ha látják rajtad hogy füveztél? És mi a büntetés ha látják hogy épen akkor sziivod?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 22:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A csekély mennyiség, én úgy tudom, hogy 1-8% hatóanyag (THC), attól függően, hogy a rendőr/bíró mennyivel számol (persze, gondolom, hogy hozzáértők megvizsgálják a cuccot). Ez így 12-100 g marihuána, ennyi lehet nálad. Legalábbis rendőr cimborám ezt mondta.
2013. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
utolso ezt te most komoylan gondoltad?:D ha 0.000001g zold van nalad vagy csak egy zoldes pakk vagy cp mar azert is bevihetnek.:D 100g..xD ott mar nincs elterelo jonnek kemenyen az evek.xD
2013. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Persze, egy IFÁnyi fű lehet nálad, csak annyit mondanak, hogy további szép jó estét...
2013. máj. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

[link] (Hollandiai fű, 8-10% THC-val számolnak)

[link]

[link]


(1) Nem büntethető kábítószerrel visszaélés miatt,

a) aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart [282. § (5) bek. a) pont],

b)-d)

e) az a kábítószerfüggő személy, aki

1. jelentős mennyiséget el nem érő mennyiségű kábítószert saját használatára termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz [282/C. § (1) bek. és (5) bek. a) pont],

2.

f) az a kábítószerfüggő személy, aki az e) 1. alpontban meghatározott bűncselekménnyel összefüggésben - kétévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő - más bűncselekményt követ el,

feltéve, ha az első fokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.


Kishazánkban a csekély mennyiséget 1-8% THC-val számolhatják, a 8% a felső határ - kis matematikai tudással átszámolva ez még így is 12 g marihuána... :)

2013. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
CP-ért bevihetnek? Kötve hiszem. Mi van, ha én magamnak sodrom a cigarettát? Sok embert láttam már az utcán tekerni SIMA, mezei cigarettát, amit aztán elszívnak. Jól néznénk már ki, ha CP-ért is bevihetnének... Tudtommal az egyenlőre nem tiltott, bármelyik trafikban és benzinkúton megkapod.
2013. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

igen kedves crtl+c ctrl+v de arrol volt szo hogy miert vihetnek es visznek be nem a kis matematikai szamolgatas es szarragas a torvenyekrol. szerinted ha van nalad 11.9g marijuana akkor mar nem visznek be?:D te tenyleg azt hiszed hogy lehet nalad 12 g fu?:D


utolso a rollos cpre gondolok ilyenkor.

2013. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
es utolso igen a pipat is megkapod barmelyik trafikban de ha talalnak nalad egy tipikus kicsi fupipat, vagy bongot amit mellesleg ugyanugy barhol megvehetsz, bevihetnek! en tapasztalatbol es ismerosok altal atelt szituaciokbol mondom ezeket nem a neten olvasott kis cikkekbol.:Dszoval bocsika lehet megkontrazni.:D
2013. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Akkor ismerőseid tudatlanok, vagy sz*r volt az ügyvédjük. Abban az esetben, ha a rendőr CSAK cp-t, pipát, bongot vagy vaporizert talál nálad, nem vihet be. Bekérheti az adott dolgot vizsgálatra, azaz elkobozhatja tőled, de téged már nem vihet be. Teljesen jogtalan, lehet, hogy az a bong azért van nálad, mert az a kabalád. Viszont, ha bevitte vizsgálatra, és egyértelműen talál benne valamit, akkor már kopogtathat is az ajtódon, és akár házat is kutathat. Hidd el nekem, tesóm jogász.
2013. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"szerinted ha van nalad 11.9g marijuana akkor mar nem visznek be?"

De igen, 0,2-ért is bevihet a rendőr, ha olyan, vagy épp rossz kedve van, de elméletileg csekély mennyiségért nem jár börtön, csak elterés. Szóval igen, megbüntethet érte a rendőr, és 95%-ban meg is fog, csak börtön nem jár érte. Mellesleg én hallottam már olyat, hogy ismerősömnél 0,38 gramm füvet találtak (volt az autójukban ékszermérleg, ne kérdezzétek, miért, és ők mérték le a helyszínen). Kapott érte egy 50.000 Ft-os helyszíni birságot. Na, hogy ez milyen intézkedés, azt nem tudom, mert ilyenről nem ír a Btk.


Szóval, hogy tisztázzuk: ha találnak nálad ganja-t, bevihetnek, de mivel elzárás/szabadságvesztés nem jár érte, az adatok felvétele után el kell engednie. Az adataid fel tudja venni a helyszínen is, majd az őrsön vagy kapcson felvinni a gépre. Fényképeszkedésre meg behívnak egy későbbi időpontban. Persze, ezek a feltételek csak a fenti adatoknál igazak.

2013. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
utolso te most komoylan valaszoltal egy koltoi kerdesre?:D
2013. máj. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!