Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének annak, ha beszüntetnék a dohányzást és dohánygyárakat zárnának be itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem megnőne a gazdasági válság, de viszont mindenki egészségesebb lenne csökkennének az emiatti elhalálozások, és jó lenne ha lenne olyan párt aki illegálissá tenné, ha miniszterelnök lennék biztos megtenném.
2012. nov. 20. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

ilyet nem tehetsz. alapvető jogtól fosztanál meg embereket.. ennyi erővel, szüntesd be a tampongyárakat, mert szerinted az káros. istenem -.-"

(ja, és nem dohányzom.. nem azért védem őket, de szerintem már így is elég számkivetettnek érezhetik magukat a sok megszorítással, amivel oké, rendben van egyetértek és ideje volt szabályozni, de akkor is..)

2012. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az édesítőszer is rákot okoz, mégis tonnaszàm isszák a light üdítőket. Azt nem akarod betiltani? Vagy mondjuk a levegővételt a füstös utcán?
2012. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ekkora munkanélküliség van és szar élet MO-on, neked ez a legnagyobb gondod? Mért nem a több munkahely mellett kardoskodsz, mert én pl,ha dolgozom,alig szívok,viszont most elszívok vagy egy dobozzal kb.Vagy,mért nem a csak hibrid autók gyártása mellett kardoskodsz? A szmog is k.va káros!Vagy a több fizetésért, h mindenki el tudjon menni nyaralni évente legalább egyszer akár valami FRISS levegős helyre?
2012. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lenne egy rakat munkanélküli és az állam szépem vetne ki új adókat, hogy a dohánytermékek jövedéki adójából kieső bevételt pótolja. A drog is illegális, mégis drogoznak, ezért ugyanúgy cigarettát is tudna szerezni aki akar. Biztos sokan leszoknának, de ettől még nem lenne MINDENKI egészségesebb. Káros már itt a levegő is. Az államnak meg pont nem az az érdeke, hogy jó sokáig életben tartson itt mindenkit.
2012. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

OK. nem rossz ötlet DE:

zárjuk be a dohánygyárak mellett:

- az összes alkoholterméket előállító gyárat(sörgyárakat,pálinkafőzdéket stb...)

-az összes egészségtelen ételt előállító üzemet (chips, édesség, üdítőital, készételek, McDonalds, KFC...)

-a benzinkutakat(ahol az emberek megveszik a légszennyezést okozó üzemagyagot)

-az összes légszennyezést/környezetszennyezést okozó gyárat és üzemet


SŐT, tiltsuk be az ilyen termékek behozatalát is az országba!!!


Ezek legalább annyira károsak az egészségre, mint a dohányzás, csak ezek felett valamiért szemet hunyunk. A mértéktelen üdítő, chips, édesség, készétel fogyasztása összességében több terhet ró az államra és az adófizetőkre, mint a dohányosok ellátása.

Ezen elgondolkodott vajon a kedves kérdező?

2012. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

és az kinek jó, ha mindenki egészségesebb, és tovább élne..?:D elég nagy ipar van ebben, nem kell ezt bolygatni. akinek van esze, és vigyázni akar magára, az nem fog dohányozni, akit meg nem érdekli ,azt meg békén kell hagyni. szokás a függőségre kenni a dohányzást, de ez csak álca, aki nem akar dohányozni, vagy abba akarja hagyni, annak semmibe nem kerül, és így én is, mint exdohányos, azt mondom, hogy aki akarja, hadd szívja, én meg örülök, hogy egészségesebb vagyok.


másrészt sok hülye feldühödött drogfüggő dohányos menne ki az utcára, és rombolnának :D akinek nem inge, ne vegye magára


ha pedig te lennél a miniszterelnök, (vagy legalábbis ilyen okos gondolatokkal megáldott valaki (gondolom nő..:))), akkor szerintem mi menekülnénk el :D

2012. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!