Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akkor a vízipipa káros rá?

Akkor a vízipipa káros rá?

Figyelt kérdés
A nővérem heti 4x szívja körülbelül. Anyukám nagyon ideges rá, szerinte káros. A nővérem tipikus egyetemista fiatal aki megmagyarázza hogy nem káros. Olvasgattam itt, találtam mindenfélét. Szerintetek akkor számára káros. Azt tudom hogy ilyen gyümölcs illatú izét használ benne. Ilyen köveket nem használ. Én nem akarom hogy baja essen. És már unom ami itthon van! Szerintetek mit csináljunk?

2012. okt. 7. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:

"Miért van az, hogy az egyik oldalon azt írják a vízipipáról, hogy sokkal károsabb mint a cigi, a másikon pedig, hogy alig káros?"


"A baratommal elmegyunk vizipipazni. Azt szeretnem kerdezni, hogy a vizipipa karosabb a ciginel? Vagy mennyire karos?"


"Káros hogy ha minden nap vizipipázok?"


"A vízipipa káros?"


"Vizipipa, aromamentes shisha, elektromos szén. Még káros?"


"A vízipipa is káros az ember egészségére?"


A kérdésed alatt ezeket adta ki javaslatnak. Talán olvasd el őket. Ha meg elolvastad,akkor döntsd el,hofí melyiknek hiszel! Hiába írtad ki ezt a kérdést,ez is cask egy lesz a sok közül,amely ezzel a témával foglalkozik. Pontos adat,felmérés nincs a vízipipa hatásaival kapcsolatban!!!

2012. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

"Pontos adat,felmérés nincs a vízipipa hatásaival kapcsolatban!!!"


Ebben tévedsz.

Van.

Egy gyors (tudományos cikkekre szűrt) kereséssel több tucatot találtam.


Ha tudsz angolul belemélyedhetsz:

[link]

[link]

[link]


Sajnos a legtöbb csak kivonat, nekem van előfizetésem (olyan helyen dolgozok), így a teljes cikkeket olvastam.


Röviden. Káros. Addiktív. Ugyanúgy rövid távon is légúti panaszokat okoz(hat) (köhögés). A víz nem szűr ki mindent.

Egy session alatt beszívott méreganyag-mennyiség kb. 20 ciginek felel meg (tudom, többen szívják, de akkor is).

A "köves-aromás" megoldást is vizsgálták, az se ártalmatlan.

Részletek a cikkekben.

2012. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem tudtam semmit leszűrni belőlük így próbáltam a helyzetemhez kiírni egy kérdést.
2012. okt. 8. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!