Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy az egyik...

Fünof kérdése:

Miért van az, hogy az egyik oldalon azt írják a vízipipáról, hogy sokkal károsabb mint a cigi, a másikon pedig, hogy alig káros?

Figyelt kérdés
Én VP-t és cigit is szívtam már. a cigitől könyezzett a szemem és a tüdőmet furán éreztem tőle. a Vp-t bármilyen erősen bármilyen sokáig szívtam egyáltalán nem éreztem semmit a tüdőmben, ugyanakkor több füstöt is lélegeztem ki. Én magam is az mellett vagyok, hogy a VP alig káros, mert tapasztaltam fizikailag, de azt nem értem h néhányan miért mondják azt róla, hogy nagyon káros?

2012. szept. 6. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég tájékozatlan vagy. Ezek nem úgy károsak, hogy beleszívsz és rögtön megfulladsz, hanem hosszú idő alatt, lassan teszi tönkre teljesen a szervezetedet (nem csak a tüdődet). A kérdésedre meg az a válasz, hogy a neten bármit lehet írni, akinek az az érdeke, hogy vízipipázz, az nyilván azt fogja terjeszteni, hogy kevésbé káros, akinek pedig az, hogy cigizz helyette, az azt írja, hogy károsabb.
2012. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint minden dohányárú a vizipipa is káros. Nikotin függőség stb. ugyanúgy jelentkezhet, de véleményem szerint kevésbé, mint a cigaretta, hiszen a legtöbb kátrány a vízben kimosódik a füstből(ezzel máris feleződik szerintem a károkozás a szervezetben). Érdekelne, vajon indokolják-e, miért lenne ez károsabb.
2012. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan azt a szemetet szívod így is,úgy is.Csak a "csomagolás" más.
2012. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen, a vizipipa károsabb, de csak akkor ,ha napi szinten csinálod. Ha heti-havi szinten 1-2x akkor nem annyira vészes. Egyébként, ha sok dohányt raksz bele, akkor mire elszívod eléggé ki tud ütni. Én legalábbis rosszul lettem tőle. Úgyhogy azt is mértékkel kell adagolni.
2012. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. szept. 8. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!