Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 5 napja hogy nem gyújtottam...

5 napja hogy nem gyújtottam rá. és a barátaim szerint nagyon ideges vagyok. Létezik hogy a cigaretta miatt?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Tuti, hogy a nikotinelvonás okozza. Ezért nehéz leszokni. Szopogass nikotinos tablettát, a patikában lehet kapni.
2012. okt. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megvontad magadtól a nikotint, szerintem ne kezdd újra adagolni tablettával. Tarts ki amellett, hogy nem viszel be nikotint, ki fog tisztulni a szervezeted. Kemény és hosszú meccs lesz, de megéri. Én is leszoktam.
2012. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az 1-re!Nehogy vegyél ilyen sz@rságokat.Egy doboz cigiben kevesebb nikotin van,mint azokban a szutykokban.Csak a megszokás hiányzik,meg az érzés.A nikotin nagy része 3 nap alatt kiürül a szervezetből,teljesen meg kb 3 hét alatt.Találj ki inkább valami más pótcselekvést,ami lenyugtat.Nekem ilyen volt a zene,meg a munkám.
2012. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, ingerlékeny lesz az ember. A nikotinos bigyókkal az a baj, hogy azt pótolják, amitől szabadulni próbálsz.
2012. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez biztosan a megvonási tünetegyüttes része.


Amúgy az baromság, hogy ha kiürül a nikotin a szervezetből, akkor elmúlnak a megvonási tünetek. A nikotin elváltozásokat okoz az agyban, ami csak hónapok múltán áll helyre.

2012. okt. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 10inchhero ***** válasza:
az utolsónak van 100%-ig igaza, ezért nem szabad egyből lerakni, csak szépen fokozatosan (pl. napi -1 szál)
2012. okt. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem leszokni csak egyik napról a másikra érdemes, nem pedig fogkozatosan, eltervezte, hogy mindig kevesebbet szívsz mivel úgysem fogod tudni betartani.

Ideges pedig talán attól vagy, hogy a "barátaid" folyton mondogatják, hogy idegesnek látszól. Ahelyett, hogy támogatnának, hogy így tovább, ez az megtudod csinálni ezzel a negatív visszajelzéssel csak aláássák a törekvésedet a leszokásra.

Egyik ideig talán sportolnod kellene, ha eddig nem tetted volna. Mondjuk menj el futni és hidd el, hogy úgy fog fájni mindened, hogy eszedbe sem fog jutni a cigi.

2012. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Így ismeretlenül is nagyon-nagyo büszke vagyok Rád! Sok hasonló ember kellene a 3 millás dohányosok táborából.

A nikotin valóban elváltozásokat okoz az agyban, amire az reagál és már csak nikotinnal együtt érzékel normálisan.

Röviden: Az ingerületátvitel két idegsejt között kémiai úton történik, rém egyszerű a folyamat. Az adó oldalon kiáramlik az ingerrel arányos dopamin és "birizgálja" a másik idegsejt vevőoldalán lévő sok-sok félgömbszerű kitüremkedést. Ez addig tart, amíg az adó oldal vissza nem szippantja a dopamint. Nos, a nikotin aljas módon pont ezeket a visszaszippantó lyukacskákat tömi el és sokkal tovább marad a kiáramlott dopamin a két sejtvég közötti burokban és indokolatlanul sokáig izgatja a vevő oldalt. Ettől az "eufórikusabb" érzet. Viszont az agyunk sem bolond, tudja, hogy ez abnormális és válaszul lecsökkenti a vevőoldali ingerületfelvevő félgömbök darabszámát, hogy újra normálisan érzékelhessen. És itt a csapda, mert a nikotin ürülésével a normál élet normál érzékelései ingerszegény érzetet okoznak a lecsökkent ingerületfelvevő érzékelők miatt és már csak akkor lesz "normális" ha nikotinnal újra és újra betömeszeled az adóoldali visszaszippantó lyukacskákat. Te most növeszted újra normális darabszámúra a vevőoldali receptorokat, ezért a kínlódás. Ez egy több hónapos folyamat, rombolni mindig könnyebb mint építeni. DE NE ADD FEL!!!!! Megéri. Nem büdös a bőr, a haj, a ruha. Nem köhögsz, nincs felköhögött váladék. Fokozódik és újra normális lesz az ízérzékelés, stb... Kitartás!!!! Írd+, hogy hol tartasz! Sikerülni fog, sok jó példa van előttem. ( Én soha nem dohányoztam.)

2012. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!