Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kedves Cigisek, léci adjatok...

Kedves Cigisek, léci adjatok tanácsot, hogy mit és hogyan tehetnék!?

Figyelt kérdés

Nem dohányoztunk soha a párommal és a gyerek sem. Társasházban lakunk, a mi lakásunk van a legközelebb a szomszédsághoz. A szomszédtől egy kerítés választ el. Ők egy kereskedelmi szolgáltatós vállalkozást üzemeltetnek és sokan jönnek mennek náluk reggel 9-től este 8-ig és szombaton is, néha vasárnap is. Amíg várakoznak a számláikra és az elkészített csomagjaikra, addig leülnek a kertben a székekre,ami közvetlen a kerítés mellett van. Az ő oldalukról a kerti bútorok vannak a mienken hinták, homokozó, fű és gyerekjátékok. Az udvarnak nincs más része, ahol lehetnének ezek a játékok. Általában 3-an mindig ülnek a szomszédban a székeken és dohányoznak. A füst meg természetszerűleg nem tudja, hogy ez a szomszéd már és átszáll hozzánk és így egyáltalán nem tudunk kimenni a gyerekekkel a játékokhoz vagy ha kimennék, szívhatnánk a füstöt, ami egyrészt büdös, másrészt hosszú távon nem egy kicsi gyereknek való. Eközben a szomszéd nénike, aki a földszinten lakik egész álló nap nem tudja kinyit a 35 fokban a lakása ablakát és szellőztetni, mert hozzá is beszáll a füst. Ő sem dohányzik.

Szerintetek mit csinálhatnánk? Köszönöm a tanácsotokat, gondoltam, hogy Benneteket megkérdezlek, mint a másik oldal gyakorlóit.


2009. júl. 31. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
háthallod.....ezellen semmit sem tehetsz. közterületen még nem tiltották be a dohányzást. max annyit tehetsz, h megkéred a szomszédodat, h helyezzen ki egy táblácskát oda a kertbe, hogy a szomszédban gyerekek játszanak, kérjük kicsit arrébb dohányozzon. vagy vmi ilyesmit. vagy esetleg azokat a dohányzó székeket ellehetne pakoltatni a kert másik részébe, ahol nemmegy át a füst.
2009. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én szólnék a vállalkozónak,jelöljön ki máshol dohányzó helyet!Szerintem kibírják,hogy nem gyújtanak rá,annó mikor dohányoztam én is kibírtam!A passzív bagózás legalább olyan káros mint az aktív!

Egy ex cigis:)

2009. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
vegyél viperát és bunyózz
2009. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A helyedben én is megkérném őket, hogy más helyet találjanak a dohányzásra. Ugyanakkor szerintem szabad térben nem olyan veszélyes a dolog. Nyilván nem egészséges, és büdös is, de ha belegondolunk, az autók mennyi füstöt bocsátanak ki, szerintem az sokkal rosszabb...
2009. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, de nem ülök a gyerekkel a járó motorral pöfékelő autók mögé, hogy játszhassunk az udvaron.

Szerintem, ha mindennap elszív valaki féléves korától passzív dohányosként 7-8 cigit 20 perc alatt, annak igen nagy az esélye, hogy baja lesz, nem véletlen harsogja ezt az összes orvos és a média és hoznak tiltásokat, hogy pld ne cigizzenek a játszótereken.


Ez a vipera ez egy jó ötlet, csak engem csuknának le, mert nem tudom bizonyítani az arányosságot..mármint azt, hogy a cigivel legalább annyit árt nekem,mint én neki a viperával,csak emez rövid amaz pedig hosszútávon hat.


A kérés nem használt..

2009. aug. 1. 08:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Szóval már kértetek. Hm. A ti oldalotokra , látható helyre kiírhatnátok táblára a kérést.Nagy betűkkel. Kommandózzátok el a hamutartót, vagy a székeket. társasházban aláírásgyűjtés, orraaládörgölés, ha nem használ Feljelentés. Legyen minden dokumentálva, készítsetek fotókat, simán megnyeritek a pert :) Kijöhetnek egészségügyisek is bevizsgálni a helyet...Ne adjátok fel!!!
2009. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele!!!!!!!!!!!!!!!
2009. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szúrj le egy táblát, hogy : Dohányozni tilos! - és fordítsd felé. :o) Egyébként úgy kell a dohányzásra kijelölni a helyet, hogy az nem zavarhat másokat. Jogilag utána kell nézni és ha meg van, akkor az orra alá dörgölni.
2009. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!