Szerintetek kb. hány évig kell dohányozni és hány szálat naponta, hogy legyen belőle valami betegség?
Nekem van ismerősöm, aki 30 évig cigizett, és kiderült, hogy tüdőrákos. Bár az az érdekes benne, hogy ez nem a cigitől lett... De hogy túlélje az egész kórt, értelemszerűen abbahagyta a dohányzást, és minden ruháját függönyöket szőnyeget, mindent amibe dohányfüst szűrődött kidobott... Jól tette!
Egy másik ismerősöm kb 7-8 éve szívhatta napi 5-6 szállal, neki volt 2 kisebb szívinfarktusa, és az egyértelműen a cigire volt visszavezethető. Nem ivott, nem kávézott, csak cigizett. Azóta ő is letette.
"A páromnak van daganatja aki sose dohányzott és sose ivott."
Nem csak a cigitől, és a piától lehet. 1001 oka lehet a daganatnak. Többek között örökölni is lehet, akár a családi házat.
Javaslom a figyelmedbe ezt a kérdést és a válaszokat:
http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__2945543-n..
Nálam 8-9 év dohányzás, érszűkület és asztma. Nem szívtam napi szinten sokat.
Valaki szerencsés, valaki kevésbé. Valakit előbb talál meg a betegség, valakit később. Maximum előbb hal meg az ember másban, minthogy a dohányzás miatti betegség előjönne. És nem a rák az egyetlen. Sokan nem is sejtik, hogy a bajukat a cigaretta okozza.
A kérdés nem egészen jó. Nem x évi vagy y szál dohányzástól lesz valakinek betegsége, hanem minden szál cigaretta növeli a valószínűségét annak, hogy a közeljövőben kialakul egy betegség, pl. tüdőrák. Ez egy szálnál nagyon kis valószínűség, mondjuk millió az egyhez. Aki elszív napi 30 szálat 30 éven át, az viszont elszív 300 ezer szálat, és 300 ezer / 1 millió az 30%. Kb. ilyen nagyságrendekről van szó a gyakorlatban, ha nem is pontosan ezekről a számokról.
Azok is kaphatnak tüdőrákot, akik nem cigiznek. Tehát nem 0-ról indul a számláló. És minden szál növeli.
Aki abbahagyta a dohányzást, az 5-10 év után viszont, ha addig nem betegedett meg, ugyanolyan esélyekkel rendelkezik, mint aki sosem dohányzott.
ma 01:11
A tüdőráknak nemcsak a dohányzás lehet az oka, anélkül is kialakulhat. Különösen mivel eleve minden ember szívja mások dohányfüstjét, az ipari légszennyezés termékeit és a gépkocsi-kipufogógázokat. Ezen kívül különösebb ok nélkül vagy genetikai alapon is kialakulhat a betegség.
8 :D
Amúgy sosem lehet tudni.Nem egy idős bácsikát látok az utcán cigivel a szájában flangálni.Sőt,van egy ismerősöm is,aki 40 évig dohányzott,most 80-on felül van és kutya baja nincs.És nem túlzok.Van,akinek érzékeny rá a szervezete és az egyből megbetegedhet a cigitől,de van,aki több évtized dohányzás után tök jól van.Az én családomban sok a tüdőrákos,olyanok is tüdőrákot kaptak nálunk,akik soha nem dohányoztak.Azoknak is minden bajuk van.Szerencse kérdése.Nem lehet minden problémát a cigire fogni.Ha valaki hajlamos valamilyen betegségre,annak akkor is nagyobb esélye lesz rá,hogy megkapja,ha soha életében egyetlen szál cigit nem szívott el és rendesen táplálkozott.
A másik az,hogy ha kilépsz egy forgalmas utcára,máris szívod magadba a sok méreganyagot az autók miatt.Emiatt is meg lehet betegedni.Attól is ki lehet készülni testileg,ha valaki rossz életmódot folytat.Amikor olyan helyen dolgoztam,ahol szét szívattak,nagyon stresszes volt,akkor nekem húgyúti betegségem alakult ki,5 percenként wöccöre jártam.És ennek köze nem volt a cigihez.Bármitől meg lehet betegedni,amit túlzásba viszünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!