Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szülők! Ti mivel büntetnétek...

Szülők! Ti mivel büntetnétek 14-15éves fiatokat, ha találnátok nála eldugva egy doboz cigit?

Figyelt kérdés
amiből látszik, hogy mondjuk a felét már elszívta. milyen büntetést adnátok neki, és ezek után hogy tekintenétek rá?
2012. máj. 22. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem büntetném,hanem lelültetném és elmagyaráznám neki,hogy milyen borzasztó káros hatása van a dohányzásnak,esetleg még képeket is mutatnék neki dohányzó emberek tüdejéről és a dohányzás okozta betegségekről.Szerintem ez a legtöbb,amit tehetsz,mert a büntetéssel,vagy atiltással nem sokra mennél,ugyanis ha kilép az ajtón úgysem tudod állandó kontroll alatt tartani és titokban simán rá fog gyójtani,mert most azt hiszi,hogy az milyen menő.

Amig ő maga be nem látja,hogy a cigaretta undorító,büdös és borzasztó kárs,addig esélytelen,hogy eltántorítsd a dohányzástól!

2012. máj. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

...mondjuk nem büntetném, mert vagy elrontottam valamit vagy pusztán kíváncsi és nyilván nem tud úgy véleményt alkotni és kiállni valami mellett/ellen, ha nem tapasztalta azt soha.

Én is gyújtottam rá ennyi idősen, nem szoktam rá, kellett a fenének.

Sem a férjem, sem én nem dohányzunk.

Találtam én is náluk cigit, nem kérdeztem rá, megbíztam bennük. Meg lett az eredménye, nem dohányoznak.(23, 21 és 17 évesek)

2012. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Hurkatöltőné András válasza:
Rókatanfolyamra küldeném mindenképpen... ami meg a dobozban maradt egybe beledugnám a szájába oszt rágyújtanék.
2012. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Elbeszélgetnék vele, és kevesebb zsebpénzt adnék neki. Amíg én tartom el, addig én dirigálok.
2012. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
zsebpénzt sem kap, csak néha ha kell valami konkrét dologra. hogyha ezt elveszem tőle, úgy is szerez másikat, viszont ha nem, akkor lehet hogy azt fogja hinni, hogy "megengedett" ....
2012. máj. 22. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges büntetni,ő nem Butters.
2012. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen éppen ez az, megtiltani nem tudod neki. Ezt ő is tudja ha akar kitud játszani. elkell vele beszélgetni, hogy igenis van felelőssége saját magat után. Meg utánad is, ha stroke-ot kap nem fog tudni rólad gondoskodni ha idősebb leszel ...

... én elvinném egy boncolásra! megmutatni mi az a rák, mi az a fekete márványos tudő, mi az az aneurizma, mi az az érelmeszesedés, szerintem eléggé kiábrándító.


egy eü-s tanuló ;-)

2012. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem büntetném, inkább elmondanám neki, hogy azt hittem, ennél több esze van. Sok lánynak meg egyáltalán nem jön be egy menőzésből cigiző srác.

Nálam is volt kb. 1 éve, mert kíváncsi voltam és menő volt, de rájöttem, hogy nem ettől leszek az. És amúgy se jött annyira be. Néha még szoktam társaságban, de otthon kiakadnának ha rájönnének.


Boncolásra? Ez komoly? Nem tudom voltál e már, én már voltam kétszer is és van egy lány ismerősöm, aki eljött egyszer önszántából és azóta is labilis érzelmileg. Tudod milyen lelki traumával járhat? (mellesleg egy tüdő lehet full fekete pusztán a szmogtól)

2012. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem tartom menőnek a cigizést.

Sőt utcán rá sem gyújtok mert szégyenlem.

Csak otthon. Persze titokban.

Én az íze és az aromája miatt szoktam.

Szerintem nagyon finom és nagyon jó.

2012. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A büntetés opcionális.

Fontosabb az, hogy nyitottan és komolyan beszélj vele, különben pont a tanulság - ami a lényeg - fog elmaradni.

Egy célszerű beszélgetés többet ér, mint egy óriási büntetés bármilyen kommunikáció nélkül.

2012. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!