Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az miért van, hogy ha egy...

Az miért van, hogy ha egy bagós tilosban bagózik és rá merek szólni, akkor MINDIG neki áll feljebb, mintha neki lenne igaza? Miért nem bírnak a bagósok a tiltot hely ajtajátol 2-3 lépést arrébb állni?

Figyelt kérdés

Kicistmár idegesítő, hogy bárhol bagóznak a tiltást jelző tábla mellett, s ha rájuk szólok, akkor még ők ketdenek el bugriskodni.

(Nem a kérdés provokatív, hanem a kiváltó ok!)


Miért kell nekik ott az ajtóban pöfékelni? Nehéz az a plusz 2-3 méter?


2012. jan. 30. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nehéz, ha tahókkal áll szemben az ember.

És hiába a szabályozás, ha nem áll mögötte végrehajtó szerv. Ha szólsz, akkor örülhetsz, ha meg nem vernek.

Van rosszabb: pl a Vértes Volán 1-2 járatán meg a zárt buszban bagózik a sofőr, rá az utasokra. Na ilyen emberanyaggal nem is lehet csodálkozni.

2012. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem mindegyik dohányos ilyen, van akinek nem szükséges ahhoz tiltó szabály, hogy figyelembe vegye a nemdohányzókat. Ugyanakkor, a nemdohányzók közt ugyan annyi bunkó, neveletlen , korlátolt, embernek alig nevezhető lény van, csak náluk másban nyilvánul meg. Azokra is rá szoktál szólni? És hogyan reagálnak?
2012. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha a nemdohányzó korlátolt, bunkó, attól még nem mérgez másokat. Ha a dohányzó ugyanez, azzal másokat mérgez. Tehát ez a szabvány ellenreakció nem jött be. A dohányos ott dohányozzon, ahol nincs nemdohányzó ember. Ha ezt nem tartja be, akkor számoljon azzal, hogy kiverik a kezéből a cigit a "bunkó" nemdohányosok.
2012. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Minap utaztam vonaton, kabinba beült egy nagydarab férfiú

és:


"Zavar, ha rágyújtok? Na, mindegy nem érdekel"


Ennyi. Aztán persze a kalauz megbüntette, hőbörgött össze-vissza és nekem panaszkodott, én meg mosolyogva felálltam és átültem egy másik kabinba.


Mondjuk nekem a legtöbb dohányos ismerősöm betartja a szabályokat.

2012. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

de a kérdésnek sincs semmi értelme, mivel attól még hogy itt kiadod magadból a dühödet, nem fog változni semmi.

Én amikor dohányoztam, odafigyeltem az ilyen jellegű problémákra, és legtöbb dohányos ismerősöm is ilyen. Nem álltunk meg még utcán sem cigizni, mert a járókelőket zavarta volna, hanem valami nagyobb téren álltunk meg, ahol nem zavarunk senkit és semmit. Én már azóta nem dohányzotam, engem is zavar, amikor a buszmegállóban valaki pont úgy áll, hogy még a szél is felénk fújja a füstöt, és mióta leszoktam, engem is zavar, de hidd el, hogy nincs összefüggés a dohányzás és a bunkóság között, mert van sok értelmes, kulturált dohányos, és van sok bunkó paraszt ember cigi nélkül is.

2012. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ha a nemdohányzó korlátolt, bunkó, attól még nem mérgez másokat."

Azért ez nem éppen helytálló kijelentés. Mi van azokkal, akik a bacijaikat szemrebbenés nélkül az arcodba köhögik, köpik akár zsúfolt járműveken, vagy bárhol másutt? Tehát ez a szabvány ellenreakció nem jött be.

Összességében irigyellek, hogy neked csak a primitív dohányosokkal van bajod, engem sokkal többféle dolog irritál, és most csak az emberi együttélés szabályait súlyosan megszegőkről beszélek, és természetesen ebbe beletartoznak a bunkó dohányosok is.

2012. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Van kivétel is, pl. én. Nem bagózok azoknak a helyeknek a közelébe, ahol tilos, de tényleg nagyon messze megyek. Amikor elmegyünk valami szórakozó hely féleségre, ott se gyújtok rá, inkább kimegyek fagyoskodni, mert nem akarok másokat mérgezni. Lehet ezt kulturáltan ember módjára is szívni, meg mocskos paraszt módjára is szívni. Ezek jellemzően köcsög cigányok szoktak lenni.
2012. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Én is dohányzom de pl. a lakásba eszembe se jutna.Az erkély se jó mert a férjem szerint mikor be jövök akkor is érződik. Úgyhogy a lépcsőház elé megyek de nem a bejárathoz,ne jöjjön be a füst a lépcsőházba se. De utálom azokat akik már a liftbe vagy a lépcsőházba rá gyújt azt a fél percet már ki lehetne bírni. Zárt helyen nem is bírnák cigizni.
2012. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
15:02-höz. Most már i is kell menend fagyoskodni a szórakozóhelyről, ha cigizni akarsz, már törvény írja elő:)
2012. jan. 30. 18:26
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért van, mert a nagy részünk bunkó és leszar mindent. Én se mennék arrébb. Pontozzatok le légyszíves.
2012. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!