Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás helyett pótcselekvés...

Dohányzás helyett pótcselekvés? Tipp? . És annak mi az valóság alapja, ha valaki leteszi a cigarettát hízni fog?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 15:52
 1/7 tetris ***** válasza:

A dohányban lévő mérgek kitisztítása, és hatástalanítása rengeteg energiát elvesz a szervezetből. Ezért indulnak hízásnak azok, aki leteszik a bagót. Erre csak rátesz egy lapáttal, hogy cigi helyett ezt-azt rágicsálnak. Kis csokikát, fagyikát, chipszet.

Inkább rágógumit rágcsálj, az nem hízlal, és lefoglalod vele a szádat. Vagy törögess tökmagot. Az még egészséges is.

2012. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sárgarépát rágcsálnék vagy almát kis darabokban. na attól max. egészségesebb leszel de kövérebb nem ;)
2012. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A dohányzás fokozza az emésztőmirigyek és belek működését, és csillapítja az éhségérzetet. Ha leszokás után egyáltalán nem eszel többet, mint előtte, akkor is hízni fogsz. A nők átlagosan 8,6 míg a férfiak 7,7 kg-t híznak. Az anyagcsere 3-6 hónap múlva újra beáll, s ekkortól már nem kell tartani a súlygyarapodástól.
2012. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én rágózok ha valamiért nem tudok éppen cigizni, pl. suliban vagyok, vagy ilyenek. Meg ne gondolj rá, de egyébként én 5 kg-ot híztam, amikor 1 hónapra leraktam. Mondjuk mióta meg cigizek, valamiért 3-szor annyit zabálok, szó szerint kieszem a hűtőt a helyről.
2012. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Pótcselekvés minek? Ha eldöntöd, hogy le akarsz szokni, és megvan hozzá a szándék, valamint fejben helyre teszed a dolgokat, akkor még elvonási tüneteid sem lesznek szinte. Hízásban meg annyi igaz, hogy az anyagcserénél van kavarás, de sokan azért híznak, mert pár nap/hét után sokkal jobban érzi az ízeket az ember, és sokkal többet zabál. Ez ellen sem kell sokat tenni, aki leszokóban van, kezdjen el mozogni többet, úgyis jobban esik már egy séta is, ha pár napig nem cigizett az ember. Ha meg nagyon félsz, hogy lelassul az anyagcseréd, szedj valami anyagcsere gyorsítót, vagy egyél sok gyümölcsöt:D
2012. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz hízni, én legalábbis nem híztam. Sőt, a cigi lerakása után egyre többet mozogtam, mert visszatért a régi erőnlétem. Nem kell semmilyen pótszer, ha le akarsz szokni, azok nélkül is le tudsz. Ha meg csak azokkal megy, akkor csak áltatod magad, és igazából örökre a rabja maradsz.
2012. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mikor abbahagytam 5kilot hiztam egy év alatt,de csak azért mert jobb lett az étvágyam,utána minden visszaállta a régibe.
2012. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!