Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi olyan jó a cigiben?

Mi olyan jó a cigiben?

Figyelt kérdés

Nem cigizek, de már próbáltam de számomra tök érthetetlen, hogy hogy tud valaki rászokni... Büdös, te is az leszel tőle..

Olyan emberekkel vagyok körülvéve, hogy mindenki cigizik szinte... Ezért tök csodálnak, hogy én nem... Pár szálat már én is elszívtam, de igazából semmi extra szerintem, sőt még a számnak is rossz íze volt utána...

Tehát valaki elmondaná, hogy tud ez valakinél függőséget okozni?


2012. jan. 12. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik az íze, meg a hatása, hogy kicsit jobbkedvű leszek tőle egy ideig. Nem cigizek már, de régen szerettem.
2012. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak pár szálat szívtál, nem lettél függő. Örülj neki.

Így viszont úgysem értheted meg, mi jó benne, bárki bármit mond, úgyis hülyeségnek fogod tatani, amiben van is igázság. Egyszerübb, ha nem akarod megtudni és kész.

2012. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A nikotin boldogsághormont szabadít fel, s minél többet cigizik valaki, annál jobban hozzászokik a kellemes érzéshez, illetve rosszul van a hiányától.
2012. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
amíg nem szoktál rá, nem tudod mi a jó benne:D igazából aki rászokott, az sem tudja megmondani, hogy miért cigizik, csak a hülyeséggel jönnek, hogy mert jólesik, megnyugtat, stbstb, de ezek csak kifogások :D én is cigiztem, kb 3évig, az utóbbi másfél-két évben rendszeresen, nem tudom hogy szoktam rá, és azt sem, hogy miért szívtam annyit, de lemondtam róla :D
2012. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyébként meg hibás a kérdésfelvetés, mert a válasz nem az, hogy jó ha szívod, hanem rossz ha nem.
2012. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ma 16:43


Attól hogy te nem érezted ezeket, más még érzi.

2012. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kellemes, jó érzés, én szeretek cigizni. Élvezem magát az egészet. Ha szomorú vagyok, rossz a kedvem csak ülök magamban és cigizek. Jó hangulat van, pörgök ezerrel egyiket a másik után szívom. Fáradt vagyok, akkor csak rágyújtok és pihenek, tele vagyok energiával, akkor elszívok egyet és megnyugszok. Ilyen dolog ez! :)

Már öt éve.

19/L

2012. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 17:08

Én is éreztem, nem divatból, vagy megfelelési kényszerből cigiztem évekig, de aztán egy leszoktató terápia felvilágosított, azóta máshogy látom a dolgokat. Ne érts félre, nem ítélem el a dohányosokat, sorstársaknak érzem őket, de sokan élnek tévhitekben

2012. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17.15-ös! Mesélnél erről bővebben? Milyen terápia volt ez?
2012. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

elmondom a lényegét, de senki ne vegye magára, nem célom senki leszoktatása, vagy kioktatása. Allen Carr könyvében volt egyébként.

Az a lényeg, hogy amikor rágyújt egy dohányos, azt érzi, hogy neki most jó. Tulajdonképpen csak azért érzi, vagy azért "hiszi" azt, hogy jó, mert egy cigitől csökkennek az elvonási tünetei a nikotin iránt. Hasonlatképp, ez olyan, mint ha egész nap azért vernéd a fejed a falba, hogy aztán mikor 10percre abbahagyod, jobban érzed magad. vagy munkábamenet 2számmal kisebb cipőt veszel fel, hogy aztán mikor van 5perc "cigiszünet", leveszed a cipőt, és megnyugvást érzel, és kényelmet :D ilyesmiket írnak a könyvben, de egyesével végigveszi, hogy milyen helyzetekben miért dohányzunk, és hogy miért felesleges. Ha érdekel olvasd el, ott úgyis hitelesebben írja le, mint én:)

2012. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!