Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vizipipa fertőzi a tüdőt?

A vizipipa fertőzi a tüdőt?

Figyelt kérdés
Vagy valamilyen szervet? És milyen mértékben? És hallottam olyat hogy csak aromákat szív... Az fertőz?
2011. dec. 8. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Persze hogy fertőz

sokan mondják hogy kiszívja nikotint a víz meg hasonlók. Persze mert nekik is ezt mondták de ha kicsit is utána néznének a dolgoknak, lejönne hogy ugyan annyira káros mint a cigartetta, mert hiába kevesebb benne a nikotin tovább szívod mint a cigit ezért ugyan annyi nikotin jut a szervezetedbe!

2011. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fromjezus válasza:

Birom az olyan hulyeket mint az elso! Ha valamennyire jartas lenne a vizipipazas teren, akkor annyit irt volna :nem keszult rola kiserlet, igy informacio hianyaban semmi igazolhato nincs se ellene se mellette.

De ajanlom osszehasonlitas keppen a zsebkendo tesztet!

2011. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Hidd el ugyan az lenne az eredmény, "kedves" második, csak fél óra elteltével. Te nem tudod hogy kivel beszélgetsz, ezért azt ajánlom hogy ne oltogass vakon. Amúgy nem kell ahhoz vízipiázni hogy tudd milyen hatásai vannak ha ez így lenne már rég kipusztult volna az emberiség. És ezt nem csak a vízipiázásra kell érteni.
2011. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Káros csak második: vízipia füst nem hagy nyomot a dohányfüstel szemben, de nem ez fogja bebizonyítni hogy káros-e vagy nem!! x"D Hogy egyesek mennyire egyszerű gondolkodásúak!! XD
2011. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
És tartalmaz: kátrányt, szán-monoxidot, nikotint! Na most jöhetnek az okoskodók! xD
2011. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
persze hogy káros.
2011. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mikor fogják megérteni az emberek, hogy az a kur.a nikotin NEM KARCINOGÉN. A kátrány az, ami karcinogén, és azt bizony megszűri a víz, 80%kal jobban, mint a cigaretta szénszűrője.

A nikotin miatt így is addiktív, de NEM rákkeltő. Nincs forró füst, nincs sok kártány. Persze, valamilyen szinten mérgező a nikotin miatt (ami régen rovarirtó volt [nikotox, kb 80% nikotintartalommal kolorádóbogár ellen, betiltották, nyomot hagyott a krumplin]), de nem a tüdőt fertőzi.

2011. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De
2011. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azonos idő alatt a vízipipa füstjéből közel megegyező mennyiségű nikotin, és legalább annyi szénmonoxid jut testünkbe, mint cigarettázás során, azonban kátrányból egyértelműen kevesebb, köszönhetően annak, hogy itt nem ég semmilyen anyag közvetlenül, valamint a csőrendszer és a víz szűrő hatása miatt egy nagy mennyisége lerakódik út közben
2011. dec. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

- Kátrány és a vízipipa


Bár a dobozokon előszeretettel hirdetik, hogy a vízipipa dohány nem tartalmaz kátrányt, de ez kicsit félrevezető, hiszen beindítva a pipát folyamatosan képződik a szénnek köszönhetően, igaz nem túl nagy mennyiségben. A nikotin szűrésével ellentétben a kátránnyal kicsit más a helyzet. Ebből már a részecskék mérete folytán is jelentős mennyiséget elnyel a víz, ugyanakkor a szűrőhatása mégsem tökéletes. A "híres" zsebkendő-teszt (pipafüst átfújása egy papírzsebkendőn) is szemlélteti a víz kátrányszűrési képességét, ugyanis a cigarettafüsttel szemben a vízipipafüst nem hagy nyomot maga után.


- Vízipipa és a szén-monoxid


A vízipipázás során izzó szén biztosítja a dohánykeverék felmelegítéséhez szükséges hőt. A szén-monoxid forrásaként tehát a dohány mellett az izzó szén, valamint a dohányhoz kevert szerves adalékok – melasz, gyümölcsök, ízesítő szerek egyaránt fontos szerepet játszanak. A vízben a szén-monoxid alig oldódik, és a melegítéshez használt izzó szén által termelt nagy mennyiségű szén-monoxid szinte akadálytalanul kerül a vízipipázó tüdejébe, onnan pedig a vérébe. A szervezetünkbe eljutó vízipipafüst körülbelül 0,34%-1,40%-a szénmonoxid, szemben a cigarettafüst 0,41%-ával. (4) Itt számít a vízipipa mérete is, ugyanis a nagyobb méretűeknél kisebb ez az érték.


Vízipipázásnál mennyi nikotin jut be a szervezetbe?


Alapul véve a fent említett 45 perces tömést egyedül szívva a felmérés során a tesztalanyok vérének nikotintartalma közel hatvanszorosára ugrott.

Számokkal kifejezve 1,11 ng/mL-ből 60,31 ng/mL lett. (1) Összehasonlításként egy fél órás cigarettázás körülbelül 44 ng/mL plazma koncentrációt eredményez. (2)

Ebből levonható, hogy a szervezetünkbe bejutó nikotintartalom alapján a vízipipa és a cigaretta nagyjából egy kategóriába sorolható azonos körülmények között.

2011. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!