Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudom, hogy a dohányzás...

Tudom, hogy a dohányzás mindenképpen káros, de mégis mi a károsabb: ha letüdőzöd, vagy ha nem?

Figyelt kérdés
Én nem dohányzom, egyszer próbáltam csak ki (nem tetszett xD) de a barátnőim buliban rágyújtanak néha. Arra lennék kíváncsi hogy mi károsabb az egészségre, ha letüdőzi az ember, vagy ha nem? Ha nem tüdőzi le akkor nem károsítja annyira a tüdőt? De úgy hallottam, akkor meg nagy a szájrák kockázata... Igaz ez? Na akkor most melyik "módszer" a károsabb? 17/L
2009. máj. 8. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen aki nem tüdőzi le, is letüdőzi, mivel levegőt csak vesz, tehát a kifújt füstöt belélegzi, tehát passzív dohányzik. Igen " valamelyest" jobb, ha nem veszi tüdőre, mert akkor direktbe nem légzi be a dohányt, illetve a legnagyobb veszélyforrást az elizzott papír égéstermékét és a kátrányt.

A cigaretta mindenképpen káros az egészségre, csakmert oly sokan dohányoznak a veszély érzékeltetése nem elég hatásos, lévén sok dohányos reprezentálja, hogy átmenetileg semmi baja.

Átmenetileg, hangsúlyozom, mert a száj és tüdőrák kialakulásának veszélye mellett jóval többször kellene elmondani az életszerűbb betegségek: terméketlenség,

gyomor és emésztési problémák, nőgyógyászati zavarok, neurológiai zavarok, bőrproblémák stb. kialakulásának veszélyét is.

Ne dohányozzatok!

2009. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hú köszönöm a választ!

még jó hogy nem szoktam rá... a barátnőimnek is megmondom h többet ne gyújtsanak rá...

2009. máj. 9. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

......Nekem a szivem ment ra.......

Ja es letudozve tudorak (mostohaapam most egy eve halt bele), nem letudozve torokrak... nagybatyam halalanak okozoja ezelott 25 evvel..... alig volt 30valahany eves...

Ugyhogy inkabb ne. Komolyan. Ha visszafordithatnam az idot, amikor 17 voltam, tuti, hogy nem szoknek ra... es par szal kellett csak hozza...

2009. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Azért veszélyes a cigi, mert nagyon sok erősen rákkeltő anyag van benne. Ezek a tüdőben, és a száj nyálkahártyáján egyaránt felszívódnak. Így a különbség annyi, h melyik területre jut több káros anyag, és ezáltal hol lesz nagyobb a rák kockázata. De! Mindkét helyről bejut a vérkeringésbe és a test bár mely pontján okozhat rákot. Tévhit, h a dohányosok csak a száj, és a tüdő rákot kockáztatják.
2009. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az nagyon káros, ha 1-2 buliba elszivok 3-4 szálat egy éjszaka alatt?

tegyük fel 2 hetente 3 szál?

vagy van hogy 2 hónaponta.

2009. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!