Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan segítsek neki leszokni?...

Hogyan segítsek neki leszokni? Miért ígérget, ha nem tudja megvalósítani?

Figyelt kérdés

Barátomról van szó. Beteg volt, alig tudott rágyújtani. Gyengébb cigit vett. Egyik reggel azt mondta, hogy abbahagyja, segít neki benne a betegség. Ezt reggel 8:30 körül mondta. Délután 17:10-kor mondta, hogy nem bírja, rágyújtana. Én kicsit mérges lettem rá, hogy ennyire nem bír tőle elszakadni, nincs akaratereje. 19:20-kor rágyújtott.


Az összes pénze elmegy erre a sz@rra. Van valami tippetek?


Ő 18 éves, én pedig 17.


2011. szept. 16. 20:07
 1/3 anonim válasza:
hát az én barátom is elég erős dohányos volt másfél doboz cigit szívott egy nap most maximum egy fél szál cigi de arról is leakarom szoktatni. én úgy vettem rá h leszokjon h megmondtam h büdös tőle és nagyon rossz ízű a szája és ez nekem nagyon rossz meg én amúgy is allergiás vagyok a cigifüstre és ezt is elmondtam neki... meg azt is h szeretném ha vigyázna magára és nem élne ilyen hülyeségekkel remélem az én történetem segít neked valamit
2011. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj rá, az hogy dohányzik egy kialakult függőség, amit nem lehet letenni egyik óráról a másikra, sokaknak hetekig, akár hónapokig eltart. Énis másfél hónap alatt szoktam le. Ha rá akar gyújtani, gyújtson, a gyengébb cigi egy kis lépés a leszokás felé.

Énis elég erős dohányos voltam, elment napi egy doboz bőven, több is néha. Az én barátnőm sem szerette, de tudta hogy nem egyszerű letenni, egyszerűen elmondta, hogy jól esne neki ha leszoknék, nem szereti a cigiszagot, sem rajtam, sem a környezetébe, próbáljam meg, ha nem sikerül majd máskor. Mivel nem szerettem volna, ha ezért rossul érzi magát, és különben is szerettem volna leszokni, kétszer megpróbáltam(!) harmadikra sikerült csak letenni, úgy, hogy kaptam tőle nikotintapaszt, és azzal sikerült.

Szóval támogasd inkább, az a legnagyobb segítség.

2011. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Az első válaszolóhoz hasonlóan én sem bírom a cigifüstöt. Elmondtam neki mindent, amit javasoltál. Talán az lesz a legjobb, ha támogatom. Vagy összejön neki, vagy nem... :)

2011. szept. 18. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!