Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hallottatok már olyat, hogy...

Hallottatok már olyat, hogy valaki hosszú távú cigizés után lerakja a bagót és belehal 1-2 éven belül?

Figyelt kérdés
Mert már 2-3 ilyen esetet hallottam. Meg olyat is mondtak, hogy a nikotin védőpajzs a bacilusokkal szemben, továbbá, hogy orvosok is javasolják, hogy napi 2-5 szál cigi nem ártalmas... Nekem ez furcsa...
2011. júl. 31. 21:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%

ma 22:10


akkor magyarázd meg az értelmét a hsz-ednek, mert én nem sokat látok benne.

2011. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%
Gondoltam, aki elolvassa, az felfogja, de akkor a hozzád hasonló gyengeelméjűek kedvéért megpróbálom érthetőbben leírni: Az alapkérdésre válaszolva felhoztam egy példát, miszerint anno az orvostudomány akkori állása szerint javasolták a cigit A-LA-CSONY VÉR-NYO-MÁS EL-LEN. Leírom még egyszer: napi 2, azaz KET-TŐ SZÁL. NEM két doboz. Érted? Hagy ne másoljam át az előző hsz-emet, ha eddig nem, akkor ez után sem fogod megérteni. De mivel úgy látom, hogy tényleg nehéz a felfogásod, kötelességemnek érzem MÉGEGYSZER hangsúlyozni, hogy nem buzdítok senkit dohányzásra, tisztában vagyok vele hogy káros, oké? Így érted?
2011. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

szia!


Nagymamám súlyos beteg, levágott lábbal és béna jobb kézzel él, fekszik az ágyban egész nap. Őt biztosan a cigi tartja életben. Csak azért nem került még eddig öregek otthonába, mert ott nem adnának neki, és tuti meghalna. Inkább fogadtak mellé gondozónőt, aki ad neki és ellátja. Úgy vannak vele a gyerekei, hogy ennyi jár neki, mivel elég sokat szenved a fantomfájások miatt. Ilyen korban már az orvos is úgy van vele, hogy ha igényli, adjanak neki.

2011. aug. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobban mondva ezt mondta a doki a nyugtatóra is, és a cigire is. Mivel már majdnem teljesen el vannak záródva az erei, neki már úgymond nem árt a cigi. Nem lesz se jobb, se rosszabb tőle, viszont kívánja, és jól érzi magát tőle.


Csak én szenvedem meg, mert én nem dohányzom, és néha olyan füst van ott, hogy kifordulok a szobából (minden rokonom dohányzik, aki oda jár)

2011. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nos, úgy látom eltérő véleményetek van :)

Szóval ez lehet akár genetikai, akár szerencse kérdése is. Valaki soha nem dohányzott, mégis rákban hal meg, van viszont, aki egész életében cigizett, és kutya baja.

Én 11 évig cigiztem, július óta próbálok leszokni, amolyan kocadohányos vagyok, egész jól megy. Általában nem gyújtok rá, csak néha, ha olyan alkalom van.

Második válaszoló nem semmi, napi 3 doboz :) Gondolom azóta jobban tudsz lélegezni :)

Ráadásul azt is mondják, hogy ez az egész csak kampány, hogy ne cigizzél, meg gyógyszeripar, blabla..már komolyan nem tudom követni...

2011. aug. 1. 17:00
 16/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy 2-3 éven belül meghal, az nem azért van mert lerakta, hanem azért, mert egyáltalán elkezdte, és sokáig szívta. A dohányzás tönkreteszi a tüdőt és még nagyon sok más bajt okozhat. A dohányosok halálának ez leginkább az oka. A tüdővel való probléma. Nem kell cigizni!
2011. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!