Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hallottatok már olyat, hogy...

Hallottatok már olyat, hogy valaki hosszú távú cigizés után lerakja a bagót és belehal 1-2 éven belül?

Figyelt kérdés
Mert már 2-3 ilyen esetet hallottam. Meg olyat is mondtak, hogy a nikotin védőpajzs a bacilusokkal szemben, továbbá, hogy orvosok is javasolják, hogy napi 2-5 szál cigi nem ártalmas... Nekem ez furcsa...
2011. júl. 31. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki meghalt 2-3 évvel azután, hogy leszokott, akkor annak semmi köze ehhez. Ha pár HÉTEN belül halna meg, akkor esetleg. De több év után - semmi esélye sincs, hogy ha nem hagyta volna abba, akkor nem halt volna ugyanúgy meg.


Egyébként én is hosszabb idö után szoktam le napi 3 dobozról - ezelött 30 évvel, és még mindig élek.

2011. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 yuda ***** válasza:
49%
Véleményem szerint ez elég nehezen bizonyítható -és mi van akkor, ha tegyük fel meghalt 2 év múlva hogy leszokott- szóval mi van akkor, ha nem szokik le és két hónap múlva meghal tüdőrákban? Így viszont kb.két évvel tovább élt. :) Sosem tudjuk meg igaz?
2011. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az idióta emberek hangoztatják, akik mindig a kibúvókat keresik, hogy miért ne kelljen leszokni.



Nevetséges amúgy. Nikotin mint védőpajzs.LOL

2011. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
"Belehalásról" még sosem hallottam, elég abszurd, szerintem ez nincs összefüggésben a cigi abbahagyásával. Viszont Nagyapám mesélte, hogy anno (akkor még nem akart meglincselni egy dohányost a sok egészségmániás E234-et magába tömő mindenre allergiás tömeg :P) neki is mondta a doki, h szívjon el napi 2 cigit egy hétig és kutya baja sem lesz. :P :)
2011. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Biztos értelmes orvos lehetett.....


Sokan azt hiszik, hogy az orvos tévedhetetlen, pedig nagyon sok idióta van a körükben.

2011. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm anyukája azért halt meg,mert képtelen volt a cigit letenni.A végén már a tüdőszanatórium sem segített. 10 éve pontosan miatta hagytam abba a bagózást,mer tnem akartam az ő sorsára jutni-
2011. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
36%
1 szál cigi 2 órát vesz le az életedből!
2011. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 21:42-esnek...

"a nikotin serkenti a szívműködést (megnő a vérnyomás és a pulzus), élénkíti az agyat és az izmokat, serkenti az adrenalin és a dopamintermelést, így az agy „felpörög”."

Nagyapámnak alacsony volt a vérnyomása, ennyi. És nem mindenkinek van pénze 3 féle gyógyszerre, aminek mellesleg 14-féle mellékhatása van, amire aztán kapod a többi bogyót és a végén gyógyszereket eszel reggelire, de legalább elmondhatod magadról, h "én egészséges vagyok, hiszen nem dohányzom". Nem azt mondta neki a doki, hogy szokjál rá a bagóra és gyilkold meg magad, hanem azt, hogy szívjon el napi 2 szálat... nem kell rögtön leszólni, amihez nem értesz, ahhoz ne szólj hozzá. Köszike.

2011. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

Jesszus. Nem állt szándékomban senkivel vitázni, ezért nem is állok neki kifejteni semmit, de szeretném, ha normálisan elolvasnád amit írtam, és nem azt látnád bele, hogy én biztos egy bazi nagy dohányos vagyok és cigizésre buzdítok mindenkit mert az gógyszer és mekkora király. Erről szó sincs...

Szövegértésből egyes az "ostobázó" gyökérarcnak.

2011. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Azért hagytam abba,mert a cigi miatt súlyos asztmás lettem. Ma már nem dohányzom lassan 8 éve,de ma képtelen lennék a ventolin nélkül meglenni. Ha nincs ventolin akár meg is fulladhatok egy asztmás roham következtében..

Ennyire egészséges a cigi..Mondjuk én sosem néznék meg egy cigiző ember tüdejét..

2011. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!