Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha a sima marihuanara nem is...

Ha a sima marihuanara nem is de az ilyen szintetikus cuccokra rá lehet szokni?

Figyelt kérdés
Úgy értem már van olyan h szintetikus fű ami erősebb stb, nem sima fű ez a lenyeg:Dazt mondjak a sima fűre nem lehe t rá szokni,illetve psziches függőséget okoz,a szintetikus fűre rá lehet szokni ugy hogy fizikai függőséged legyen?
2011. ápr. 11. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Mindenre ami szintetikus fizikailag IS rászoksz.

A "sima" fűre is rá lehet szokni. Tartós, és hosszútávon lezajló mentális problémákat okoz.


Ne drogozzatok!

2011. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
51%

Megpróbálom leírni úgy, hogy értsd:

A fűhöz lelkileg tudsz kötődni, "szerelmes" lehetsz bele.

A szintetikus sz*rokra meg ténylegesen, fizikailag (testileg) tudsz rászokni! (izzadsz, rosszul érzed magad, ha nem kapod meg!)


A szintetikus drogok használata ellen rengeteg IGAZ érvet lehet felhozni, nem azt mondom, hogy 100%-ig ellene vagyok, de nem akarom kipróbálni! És nem is ajánlom senkinek! Nagyon hangulatos dolgok ezek, főleg filmben megnézve... De! Inkább ne!


A fű ellen viszont semmi IGAZ érvet nem lehet felhozni. Nekem legalább is eddig nem sikerült lebeszélnem magam róla és így hát, másnak sem. :D

Van párom, házam, munkám, jól érzem magam, boldog vagyok. Sosem iszok, de egy kis szórakozásként, havonta nem árt a mariska! :)


Ha nem viszed túlzásba, és kevésszer csinálod, rendes körülmények között (pl tutira, 100 %, hogy nem kell kocsiba ülnöd a használata után egyáltalán), vagy is se magadra, sem pedig másra nem lehetsz ez által rossz hatással, akkor személy szerint nem tartom bűncselekmény... de, hát... amúgy meg az, bűn... :) Mert a drog rosz, értem? :D:D:D

2011. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20:22, meg a másik válaszoló!

Kérlek, írjatok nekem forrást, amely bizonyítja, hogy az alábbi szerek FIZIKAI függőséget okoznak: N2O, MDMA, LSD, 2C-D/E/I. Mind szintetikusak. A drogokat nem érdemes aszerint kategorizálni, hogy szintetikus, vagy nem, mert azt a hatóanyag amúgy sem tudja magáról, hogy egy zugvegyész, vagy egy növény/gomba készítette. Viszont ami tény, az tény, mégpedig az tény, hogy a fent felsorolt anyagok nem okoznak fizikai függőséget. Sőt, megkockáztatom, hogy ezek és a fű közül a fű sokkal erősebb lelki függőséget alakít ki. És nem mint kívülálló mondom ezeket.


Kedves kérdező!

Én azt ajánlom, próbáld távol tartani magadat az új szintetikus "designer drogok"tól, meg is mondom miért. Vannak régi, jól bevált drogok, amikről már elég sok hosszú távú tanulmány született, így tisztában lehetsz a kockázatokkal. Viszont ezekről az új sz@rokról senkinek halvány fogalma, hogy milyen hatásuk van a szervezetre, mivel legjobb esetben is max 5 éve vannak a piacon. Nem kutatják őket, hosszú távú hatásokról meg gőzünk nem lehet. Nem érdemes szórakozni ezekkel. Lehet, hogy valamivel olcsóbbak, meg legálisak, de azért az egészség ezeknél fontosabb. (ráadásul elképzelni nem tudom, hogy milyen hangulata lehet egy "műfű"től való betépésnek... :/ ) És ezzel nem az illegális drogok MELLETT akartam szólni, hanem a designer drogok ELLEN.

2011. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kemény drogokat soha, a füvet se tervezem hogy kirpóbáljam, de ne mítélem el, egyébként az LSD nem okoz fizikai függőséget szerintem, a heroin vénasan ami azt okoz, és 30 ezer egy g belőőle... vénásan azonnal függő leszel elvileg...
2011. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gyerekek nem ilyen durva drogokról van szó hogy heroin stb:D ez egy fűfajta, megmondom konkrétan a nevét jwh018, hatása olyan mint a fűnak csak egy olyan 0,2tol már meghalsz:Derre gondoltam:D
2011. ápr. 12. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor meg rossz a kérdés.
2011. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én továbbra is azt javaslom, hogy hagyj fel ezekkel az új szintetikus szerekkel, és inkább keress egy megfelelő forrást normális fűhöz. Jó fűtől is "meghalsz" 0,2-től, és az legalább biztos nem káros.
2011. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!