Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért cigiznek az emberek?

Miért cigiznek az emberek?

Figyelt kérdés
Jó-jó kicsit közhelyes a kérdés. De például van sok édes aranyos osztálytársam akiket tényleg imádok és amikor megyünk hazafele egyre csak lesek hogy ez is szedi elő a cigit az is rágyújt meg majdnem mindenki. Pedig csak 15 évesek.Most nincs pasim és nem egyszer úgy volt, hogy megtetszett egy srác és utána kiderült hogy cigizik. Én meg nem bírom a füstöt nem akarok dohányossal járni. Aki meg nem cigizik az vagy vmi nagyon nyomi vagy foglalt. Meg amúgy is a cigi rossz a tüdőnek meg minden ilyesminek, szóval akkor nem értem minek szívják...20 évesen tüdőrákot akarnak kapni? Jópár cigiző embert imádok szeretek,de ezt az egy szokásukat nem tudom felfogni. Vannak még olyanok akik így gondolkoznak mint én?
2009. febr. 12. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mert a cigarettában megtalálható nikotin örömhormont termel és jól esik szívni (olyan, mint ha te a kedvenc kajád ennéd vagy rögnél, vagyis jól éreznéd magad). Az első cigi nem élvezetes (ezért állít meg eggyeseket), de ha erőlteti (direkt még azért is szívja), akkor jól fog esni, és utána nehéz leszokni.
2009. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sajna régóta dohányzok,de teljesen megértelek.Tényleg nem jó semmire,csak pótcselekvés (nálam legalább is) Volt,hogy elhatároztam leszokok,de pár nap után nem is a nikotin hanem maga a pótcselekvés hiányzott:-(Sajnos én szeretek dohányozni,de ennek is vannak illemszabályai,pl nem gyujtok rá tömött buszmegállóban,maximum itthon a teraszon,kutyasétáltatás közben,stb..Lehet hogy hitelét veszti amit most mondok,azzal,hogy én is cigizek,de undorító mikor valaki nyugodt szívvel gyújt rá kisgyerek,terhes anyuka,vagy csak simán olyan emberek között akik nem dohányoznak.Vagy étteremben,na az már tényleg gusztustalan,én dohányos létemre sem szeretek cigifüstben enni.
2009. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Én 17 vagyok,2 éve dohányzom. Simán letudnám tenni és nagyon régóta nem emelekedett a napi cigi száma.Naponta 2 szálat elszívok, nekem épp elég buliban többet. Szeretek cigizni és nem függök tőlem hozzáállás kérdése:D
2009. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Ebben a stresszes világban már egyre többen cigiznek(én is)!

Az emberek ilyenkor rágyújtanak,hogy oldják a feszültséget!

Persze ez nem mindig mentség!Vannak akik csak menőzésből(itt a 15-16 éves korosztályról beszélek) cigiznek,de vannak olyanok is akiket a rossz társaság és a barátnak nevezett illető vesz rá.

2009. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért kezdik, mert nagyobbnak érzik tőle magukat. aztán mivel sokáig azt hiszik, hogy még nem függnek tőle, nem teszik le addig, amíg viszonylag könnyű lenne, és huszonévesen ott állnak a problémával: egy vacak bűzrúd irányít, megy rá a pénz, betegséget vesznek vele maguknak, és ennek ellenére mégsem tudják lerakni, mert a nikotin nagy úr..

ezt azért tudom ennyire mert én is dohányoztam 14 és 21 éves korom között, és még most sem mondhatom, hogy leszoktam, amíg előjön, hogy jól esne egy szál cigi...

2009. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Undorító a cigi
jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!