Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg nem lehet rágyújtani...

Tényleg nem lehet rágyújtani buszvégeken, meg buszmegállókban, mert büntetik?

Figyelt kérdés

Én csak fél füllel hallottam, de remélem, hogy hülyeség :|

Amúgy nem ilyen zárt helyre gondolok, hanem kint a szabadban. Vagy hogy van ez?


2011. febr. 9. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kint a szabadban sem lehet. És igaz.

Akár 50 ezer Ft-ra is büntethetnek.

2011. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nem szeretnék kötekedni csak statisztikailag :D

Google (fél perc se) 2 szó -> buszmegálló dohányzás

Gyakorikérdések.hu (3perc + amíg válaszolnak)


na de amúgy tényleg nem lehet mert büntetik, de még úgytudom 3 hétig csak figyelmeztetnek

2011. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
az komoly..levegőt vehetek?-.- fu de felb*sztam most az agyam :D és utcán ha sétálok se? vagy rágyujtani se lehet már? kiakadtam azthiszem..xd
2011. febr. 9. 20:21
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg nem kötekedésképpen, de én örülök neki, két okból is: egyrészt mindegy hova álltam várakozás közben, Murphy sohasem alszik, és tutira mindíg beterített a mások által kifújt füstfelhö. A másik, hogy (tisztelet a kivételnek) sok dohányosnál láttam már, hogy szétb@sszák a földön a csikkeket, mert nagy eröfeszítésbe kerül két lépést tenni, a szemetesen elhelyezett csikkgyüjtöig. Ezzel a lépéssel talán sikerül egy kis kultúrát csalni az összképbe.
2011. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem erre voltam kíváncsi bocsi :)
2011. febr. 9. 21:25
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Tudom, hanem arra hogy lehet-e, vagy sem. De erre egyrészt az elöttem szólók válaszoltak, másrészt abban a kifejezésben hogy "örülök neki" benne foglaltatik a válasz is a kérdésedre. Elvégre ha valamiben nem vagyok biztos, azt csak feltételes módban írhatnám, és nem kijelentöben. Jah, és semmi baj:P
2011. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
okcső :)
2011. febr. 9. 21:52
 8/16 anonim válasza:

A szabadban is nagyon zavaró amikor fújják a füstöt pláne egy buszmegállóban hisz tíz méteres körzetben mindenütt ott van a füst nagyon zavaró mikor nyáron az ember kiül egy kiülős helyre enni és pont arra fúj a szél és a kedves dohányos füstjét a szél felém hozza. Látom nehéz tudomásul venni, hogy ne mérgezzünk másokat és nagyon helyes hogy büntetik. Az meg, hogy a levegővevéshez hasonlítod kedves kérdező ez kész abszurd hisz a levegő az élethez tartozik dohányzás meg nem

még megérteném a hőbörgést ha mondjuk az evést tiltanák be azzal se ártunk senkinek és akkor még arról nem is beszéltem arról hogy szinte minden dohányos(aki nem inge ne vegye magára) eldobja a csikket és szinte egy városban a járdákon mindenütt csikkek vannak másrészt szerintem kulturált dohányzás nem létezik mert mindenképp ártunk vele a környezetünknek pl másoknak szívniuk kell de a környezetünket is feleslegesen szennyezzük vele és közben még annak is árt aki használja(bár ez nemigazán érdekel)

Ez az büntessük akik ilyen helyeken dohányoznak és még jobban akik eldobják a csikket(persze azokat is kell ugyanúgy akik másfajta szemetet eldobnak vagy összeköpködnek dolgokat). Majdcsak fejlődik ez az ország kedves kérdező megjegyzem, hogy külföldön van olyan is ahol a város bizonyos részein tilos a dohányzás.

2011. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen az EU-nak ezt sikerült elérnie, szankcionálják a cigizést!

Ne haragudj de nincsen igazad, szabad légtérben nehogymár ne lehessen cigizni. ( Persze nem tömegben és odafigyelve!-Ez fontos!)

A szankcionálás csak tüneti kezelés, sajnos másra nem hallgat az ember.Ellenben a fejekben kellene egy kis rendet vágni végre, mint dohányzó és mint nemdohányzó embertársainknál.

Az hogy mi megy nyugaton kérlek ne példálózz, mert nem biztos hogy jó megoldás.

Aki eddig bunkó volt ezután is az lesz és itt a gond, nem a cigaretta.

Én átszoktam elektromos cigire, nem ártok vele senkinek , magamnak sem, olcsóbb és jobb. Szerintem inkább ezt kellene terjeszteni és nem szankcionalizálni a cigit.

2011. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szabadtéren szabad, és úgy tudom, egyelőre még csak Pesten vezették be azt, hogy febr. 6-tól büntetik a megállókban dohányzókat, ha elkapják őket (de lehet, hogy már országszerte). Amúgy a cselesebbik fajta arrébb áll két métert, és onnan várja a buszt/trolit/akármit, és ha meglátja, hogy jön, akkor megy csak oda a buszmegállóba, és még talán pont útba is esik a szemetes, nem döngöli földbe a csikket. Én direkt így szoktam. Nem szeretem mások pofájába fújni a füstöt, ha várom a buszt, jóval a buszmegálló mögött állok, hogy ne zavarjon senkit még véletlenül sem. Ha pedig jön a busz arrafele megyek, ahol a szemetes van, és oda dobom, nem eltaposom. (Szóval ne haragudjatok meg, de léteznek normális dohányosok is.) 21/L
2011. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!