Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy van pontosan ez a dohányz...

Hogy van pontosan ez a dohányzás Pesten?

Figyelt kérdés

Na most értem én, hogy nem szabad rágyújtanom a megállóban. Eddig oké, arrébb megyek. De ha mondjuk kiállok a megállóból, és be kell mennem újra, hogy a kukába elnyomjam a csikket, akkor azért büntethető vagyok? Vagy ha csak szimplán sétálok mondjuk a Villányi úton, ahol a járda egy darabon végig buszmegálló, akkor megbüntethet a közterületfelügyelő?

Amúgy nem teljesen világos, hogy meddig is tart a tilalom. Rajzoltam egy kis képet a helyzetről:

[link]

Ne a rajztehetségemet kritizáljátok! :)

A megálló mögötti füves területen már szabad rágyújtani? A busz hátuljától számítva meddig tart a tilalom? A tábla előtt már rálehet gyújtani?

Valaki jelölje már meg nekem a képen, hogy mettől meddig tilos a dohányzás, valami más színnel bekeretezve pl. Aztán töltse fel valahova! Előre is köszi!


Előre is köszi!


2011. febr. 8. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
még senki nem tudja, nincsenek táblák, nincs semmi még, bünti sem, csak figyelmeztetés
2011. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontos választ ne is várj, mivel Magyarországon vagyunk 30 napja van a rendelet kész, de a kedves BKV szokás szerint baszott kijelölni területet illetve arrébb pakolni a kukákat. Szóval jelenleg káosz van, és ezért még 1 hónapig nem büntetnek hanem tájékoztatnak és figyelmeztetnek.

Egyébként 2m a védősáv.( Megálló utcával párhuzamos részétől 2m széles téglalap illetve ha járdasziget van akkor az egész sziget) Akinek nem tetszik ( előre látom bocs) 2,5 mre kellene helyezni a dolgot, mivel itt csökken le a levegőbe jutott károsanyag-koncentráció az 1/10-edére hivatalosan , szabvány szerint.

2011. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
namost.. leírok egy helyzetet: vársz a buszra.. rá akarsz gyújtani, kicsit odébbállsz és ( most jön a legfontosabb) lehetőleg egy nem dohányzó társadra sem fujod a füstöt.
2011. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugi , ameddig cigiztem én is így jártam el, direkt kerültem ekkor azt hogy bárkire is menjen a füst, illetve a csikket is lehetőség szerint kukába dobtam.

Szóval ha a cigisiek legalább fele így járna el mint én nem is lenne ebből a cigis cuccból ekkora őrjöngés.

2011. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De érted, ha kiakarom dobni a csikket, akkor át kell gyalogolnom, vagy be kell lépnem a megálló területére, és ezáltal már zavarhatom az ott állókat. Megteszem szívesen, hogy arrébb állok, de nem szeretném, ha belém kötne egy közteres.
2011. febr. 8. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a pár másodperc amíg elnyomod a kukánál a csikket a kutyát sem fogja zavarni :)
2011. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondod te, és igazad van, de hidd el abban a pillanatban odarohan egy egészséghuszár és feljelent.
2011. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja hogy az a baj hogy hogy nyomd el?? lehajolsz elnyomod a földön és odasétálsz a már nem égő csikkel a szemeteshez...
2011. febr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!