Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Segítség! Leakarom tenni a...

Segítség! Leakarom tenni a cigit, de nem nagyon sikerül, akik leszoktak milyen trükköket vetettek be?

Figyelt kérdés
Egy hétig beteg voltam nagyon,akkor nem is kívántam a cigit,gondoltam le teszem,hisz a párom sem dohányzik...én több mint 10 éve szívom.Szóval szép lassan leakartam tenni,napi egy doboz helyett csak egy-két szálat szívtam és elég jól sikerűlt is,aztán 5 nappal ez előtt úgy döntöttem végleg elhagyom,de utána majd meghaltam... iszonyatosan ideges és ingerlékeny voltam,amit a párom nem igazán akart elviselni...még én sem.Reggelente olyan voltam mint egy zombi,csak néztem magam elé aztán már egész nap ilyen lettem...ma a párom nem bírta tovább és vett nekem cigit. Iszonyatos lelki ismeret furdalásom van,már elszívtam kettőt...de nem bírom nélküle,olyan mintha éheznék....sok mindent próbáltam már,cetlis módszer,tiszta levegő módszer....csak egy ideig jók. Tényleg jó lenne leszokni,de az sem igaz,hogy csak az első három nap a nehéz,nehéz az utána is.:(Arról már nem is beszélve,hogy nem akarok elhízni,régen pufi voltam,majd lefogytam és nem akarok megint 25 kilóval nehezebb lenni....Ha van valakinek még valami plusz kis ötlete,hogy mivel felejtsem el a cigit,az kérem ossza meg velem. Előre is köszönök mindent!
2011. jan. 25. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni , de a teljes leszokáshoz minimum 1 év kell. :( Én 6 hónap után szoktam vissza... úgy hogy letettem a cigit és pont. Kínok kínja és visszaszoktam.

Rágó tapasz nem használtak.

( Ja 8 év napi 1 doboz)

Most átálltam elektromos cigire, kielégíti a dohányzási rítust, megkapom a nikotint és minden rendben van. Szagokat érzem tüdőkapacitás nő, és undorodom a rendes cigitől.

Ha kell egyéb infó szeretettel várunk a fórumon.


[link]


Ez csak egy lehetőség , nem kell élned vele, nekem segített.

2011. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jézus,hát igen sejtettem,hogy nem lesz ez olyan könnyű,mint ahogy azt én elképzeltem...:(Hát én egy évig tuti nem bírnám ki,de még a párom sem...ő pláne nem.

Elektromos cigi.hmmm már hallottam róla,csak annyira futurisztikusnak hangzott...:D jah mert filmben hallottam róla.:D Hát minden esetre érdekel,majd utána nézek.:) Szívesen csatlakoznék én is.:)

Köszönöm!

2011. jan. 25. 12:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Sajnos máshogy nem megy leteszed és kész. Én 1 éve és 1 hónapja nem cigizem. Előtte napi másfél doboz simán elment kb. 8 éven át. Nekem csak úgy ment, hogy a fiamnak megígértem, hogy többet nem gyújtok rá és elszívtam az utolsó cigit. 1-2 hétig rohadt nehéz volt, de most már tök jó. Ne dölj be semmilyen tapasznak vagy pótszernek se, nekem legalább is semmit nem segítettek amikor régebben le akartam szokni. Az elektromos cigi meg olyan arányban van a dohányzáshoz, mintha egy képeslapot néznél a tengerpartról vagy fürdesz a tengerbe.
2011. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12:23-as!

A hatalmas akaraterőd tiszteletreméltó, a te módszered kétségek kívül a legjobb! És a legnehezebb is!

Gratulálok a teljesítményedhez!

Az elektromos cigi pedig közel sem olyan mint aminek lefestetted, igaz tudni kell mit hol vesz az ember. A bolti hulladék tényleg rossz. De terjed Magyarországon és a fórumon amit írtam rengeteg e cigis van akik velem együtt végigpróbáltak sok mindent és tudjuk mi a jó.

Én nem állítom hogy ugyan az mint a cigi, mert nem az, helyettesíteni/kiváltani tudja? Igen!

Át kell erre is szokni, főleg ha valakit ennyire megvisel az elvonás.

Nem csodaszer, de nagyon jó alternatíva a dohányzáshoz képest. ( Főleg ha tudja mit vegyen az ember...)

2011. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

12:23 vagyok


Bocsánat nem akartam senkit megbántani az elektromos cigivel kapcsolatban, de eddig amivel találkoztam, hát elég messze volt a dohányzáshoz. Az a bajom, vele hogy sokan azt akarják elhitetni a még dohányzó emberekkel, hogy ez majd kiváltja a cigit és minden erőfeszítés nélkül le tud szokni a cigiről. Szerintem a leszokásban nem segít, legalább is nekem nem segített. Természetesen nem tudom, hogy milyen az a fajta amit Ti használtok ezért arról nem is tudok véleményt mondani. Ha a kérdező gondolja, ki fogja próbálni, remélem segít neki és eggyel kevesebben szívják azt a mocsok cigit. (Érdekes amióta nem cigizek nagyon el kezdtem utálni, sosem hittem volna.)

2011. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia! 12:30-as vagyok!

Dehogy bántottál meg, sőt, pont te vagy az élő példa milyen hulladékokat akarnak eladni az embereknek horror áron.

Én sosem állítom hogy pikk pakk átszoksz, mert nem így van meg kell szokni, 1 hét alatt lehet cirka váltani. 3 hónapja e cigizek, közben elszívtam pár szálat... mit ne mondjak rosszul voltam tőlük. Szóval hanyagolom a témát.

Ez nem leszoktató eszköz, sosem volt az, ez egy alternatíva a dohányzásra. Aki le akar vele szokni le tud, kell akaraterő ehhez is. Főleg akkor ha nem megy egyszere a szokás és a nikotinmegvonás!

2011. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én most éppen ezzel próbálkozom:

[link]

1 hete szedek ilyen kapszulát és úgy az 5-6.nap óta sokkal kevesebb cigi fogy (fele mint eddig). Nem tudom mennyire fog segíteni, de eddig biztató.. Állítólag kb. 2 hét után alakul ki a teljes hatása. Én akkor próbálom meg majd teljesen letenni a cigit.

2011. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19:34 Ebben a tablettában van olyan hatóanyag pl.ami gyorsítja a szívet?Csak azért kérdezem mert koffeinérzékeny vagyok például,teát,kólát,stb nem iszok,és nem igazán bírom az ilyen dolgokat.Köszi
2011. jan. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 86tibike válasza:
Ha rám halgatsz ezt elolvasod dohanyzasleszokas.hu/dohanyzas.html nekem és haveromnak be jött
2011. jan. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta szívtam.12 év után aztán nagyon beteg lettem(nem a cigitől) de rá sem bírtam nézni ételre, cigire.Gondoltam itt az idő.Ha egy hétig bírtam akkor már nem lehet nehéz.Nem is volt.Pikk-pakk.

Azután pikk-pakk vissza is szoktam két évre rá, haveri társaság, jó hangulat, előbb csak egy slukk a nosztalgia végett, aztán kettő, majd egy szál, végül azon kaptam magam hogy szívom megint.Szégyelltem magam és megpróbáltam titkolni.A család előtt nem nagyon lehetett de a munkahelyen nem szívtam.Kis idő múlva rájöttem, ha fél napig bírom akkor nehogy már...........

Szóval letettem másodszor is, már 11 éve ennek.

Úgy érzem végleg.

Nekem egyszerű volt és szerencsésnek érzem magam hogy könnyen ment.

Kitartás és türelem.Ha nem megy elsőre fog menni másodszorra vagy sokadszorra. :)

2011. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!