Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Iqos Iluma szívása okozhat...

Iqos Iluma szívása okozhat gyomorfekélyt?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet szívok Iqos Ilumával tereát, általában 4-5 szál ment el, de mostanában egyre több, akár napi 10-12 is elmegy. Szeretném nyilván lejebb vinni a napi szálak számát, csak nehéz, mert eléggé függő lettem. Amióta picit többet szívom, egyre többet fáj a gyomrom, gyomorszájam környékén. Leginkább közvetlen evés előtt és után, lehet az kis vagy nagy étkezés is. Olvastam, hogy lehet a 2 dolog között összefüggés, de nem bizonyított. Orvoshoz minél hamarabb igyekeznék elmenni, ha nem múlik a kevesebb száltól.

szept. 14. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Az hogy mit okoz, majd kiderül 30-40 év múlva.


Minden alternatív dohányterméket ugyanúgy a Philipp Morris gyárt, jelenleg csak annyit tud az orvostudomány, hogy a rendes cigarettához képest "jobb", mert nincs égés.


Viszont több évtizedes tapasztalat már van a rendes dohányzásról, tudjuk mit okoz, hogy mit okozhat és hogy kb. ehhez mennyi idő szükséges.


Az Iqos egy relatíve új találmány, az hogy milyen egészségügyi kockázatai vannak, az majd kiderül 30 év múlva, hogy milyen betegségeket hoz elő azoknál, akik ezt szívták.


Mindenre lehet összefüggés és pont azért nem bizonyított, mert a jelenlegi használók a kísérleti nyulak.


30 év múlva tudni fogja az orvostudomány, hogy okozhat-e az Iqos gyomorfekélyt, tüdőrákot, érelmeszesedést. Jelenleg csak azt tudjuk, hogy LEHET, de nem bizonyított.

szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is azt szívok, nagyon rá lehet kapni mert finom, de mivel nincs pénzem nagyon nekem be kell érnem a napi 1 szál tereaval. De nagyon könnyü rá kapni igen.
szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amugy a sok csak akkor okoz gyomorfekélyt ha éhgyomorra kaja és kávé előtt minden nélkül reggel felkelés után rögtön szívod.
szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!