Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van ilyenben tapasztalat?Pár...

Van ilyenben tapasztalat?Pár hete egyre gyakrabban érzek légszomjat.20 év után felére csökkentettem a cigit.Lehet hogy ez az oka?

Figyelt kérdés
júl. 20. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi? Hogy felere csokkentetted?

Nem inkabb a 2 ev tudokarositas?

júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*20
júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

20-30 szál között szivtam el.

A csökkentés első napjaiban ébredés után éreztem a mellkasomban szoritó érzést.

Most már 1 hónapja ,hogy 10 szálat szívok. A szoritó érzés rám tör naponta többször is,főleg ha mozgok.

Láttam a megvonási tünetek között légszomjat. De tapasztalatokat eddig csak a többi tünetről írnak.

júl. 21. 09:37
 4/6 anonim ***** válasza:

20 év dohányzás után meggondolandó egy tüdőgondozó meglátogatása.

Talán hallottál már a COPD-ről.

aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt légszomjam, amikor leszokóban voltam a cigiről. Nem mertem/nem tudtam mély levegőt sem venni. Régen volt, eltartott egy pár hónapig is. Az orvos felkeresése mindenképpen indokolt, és tedd le teljesen a cigit. Átmeneti kellemetlenségek után sokkal jobb lesz.
aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatok szerint a cigiről nem lehet fokozatosan csökkentve leszokni, mert csak elnyujtod a kínlódásodat. Egyszerre és teljesen le kell tenni, különben sokáig tartanak az elvonási tünetek, csak magadat kínzod. Egy tüdőszűrés/tüdőröntgen fontos lenne.
aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!