Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akik cigiznek, miért?

1112 kérdése:

Akik cigiznek, miért?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha valamit nem jól írtam, csak kíváncsi vagyok, puszit küldök mindenkinek.

júl. 11. 23:07
A kérdező szavazást indított:
Menőzésből, kifele menőzök másoknak
Saját magamnak menőzök, hogy átéljem a menőséget
Előbbi kettő együtt
Mert megtehetem
Mert annyi sok pénzem van, annyit keresek/ örököltem, hogy jódolgomban nem tudom mire költeni
Megszokásból
Kívánom/ Jól esik.
Önpusztításból, mert annyira rossz minden, hogy nem akarom, hogy elárasszanak ezek a negatív, kilátástalan, akár esetleg 'depis' gondolatok.
Mert a barátok mindig megkínálnak, közösségi program, amúgy magamtól nem.
Egyéb
14 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Asszem, rossz kategóriába raktam, véletlenül a humorba tevődött bele, kérem szépen a Moderátorokat, majd tegyék át.
júl. 11. 23:16
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, ezt én írtam ki ide véletlenül. Ha valaki elfelejti a kategóriát beállítani, automatikusan az a kategória marad beállítva, ahova a legutóbbi kérdést írta.
júl. 11. 23:43
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
kimaradt a lényeg: nikotinfüggőség
júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam amúgy rajta, hogyan írjam be/beírjam-e pl a "kívánom" mellé, (hogy pl "kívánom, vagy akár függő is vagyok, és úgy kívánom") azt hiszem, úgy vagyok vele, hogy jelölhetik ők is a "kívánom"-ot, vagy be tudhatják írni esetleg az " "egyéb"-hez" . De nekem tökéletes, ha a kívánom-ot jelölik, asszem, a függőséget nem mertem beleírni talán több szempontból is/sem, de amúgy szóval a konceipcióm az volt, hogyha valaki netán, neadjisten függő, az is majd a "kívánom"-ot jelöli. Ja amúgy igen, lehet, hogy szétbontottam volna akár mégjobban, de 10 lehetőséget lehet megadni. :) Egyébként jó, hogy említetted ezt a nikotint, akkor ezek szerint erre függenek rá.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

júl. 12. 09:09
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Én azért cigizek mert jól esik és menőnek tartom.
júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Onpusztitas,fuggoseg kb.
júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés, én is épp ilyesmit akartam kiírni, mikor megláttam ezt. Én nem vagyok dohányos, szerencsére. Anyám csúnyán sokat szívott, 2 doboz Symphonia (70-80-90-es évek) Nem tiltotta, megkóstoltuk a tesómmal, ocsmedáré szarnak tartottuk és soha többet meg se kívántuk. Sőt számomra azóta is érthetetlen, hogy mit lehet ezen szeretni. Meg hogy miért lenne menő az, hogy valakinek a haja, a ruhája, a szája büdös, égéstermékszagú, a körmei besárgulnak stb?


Én úgy látom, kívülállóként, ahogy egy másik kérdés alatt is kifejtettem, ahol az volt a kérdés, hogy általában fiatalon szoknak-e rá az emberek a cigarettára vagy idősebben, erre én ezt írtam: "Véleményem szerint azér nagyobb arányú a fiatalkori, mint az idősebbkori rászokás, mert fiatalon meg akar felelni a többieknek. Felnőttként meg leszarom az ilyen tirpák, primitív baromságot, hogy akkor fogadnak be, ha velük szívom. Mondjuk erős karakter voltam fiatalon is, aki ezzel próbált zsarolni, azt elküldtem a telebaszott kuurvaanyjába. Nem is lettem dohányos. De a kis szerencsétlen, a kis konformista, aki annyira esdekel az elfogadásért, annyira függ, hogy aláveti magát a mások akaratának, simán befolyásolható annyira, hogy rászokjon egy dologra, ami alapból nem ízletes, nem kellemes, maximum csak hozzá lehet szoktatni magát az embernek."


És nem bántani akarom a dohányosokat, de sokkal több konformizmust és megfelelést érzek mögötte, mint valódi "szeretést".

júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!