Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokhatnék le a dohányz...

Hogyan szokhatnék le a dohányzásról?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és úgy érzem, hogy ez nálam szenvedélybetegség. 11 éves voltam amikor kipróbáltam a cigarettát. 17 éves voltam amikor úgy rászoktam, hogy rendszeresen, minden nap elkezdtem szívni. Rájöttem, hogy nagyon jól "kordában tudom tartani" vele az érzelmeimet. Sok nehézségen keresztül mentem már és most, hogy nyugodt életem van, valamiért mégis mögé rejtőzöm. Úgy érzem minden helyzetben a függőségem nyer, mindig csak a kifogásokat keresem, hogy miért jó nekem dohányozni.

Azért szeretném abbahagyni, mert beláttam, hogy ez egy teher nekem a hétköznapokban, mert állandó szorongást okoz, hogy mikor dohányozhatok. De a legfőbb indok az anyagiak. Csökkenteni a mennyiséget nem tudom, mert az csak még nagyobb szorongást okoz és annál jobban várom csak hogy dohányhoz jussak. Így meg hogy létszükség a napi 1 doboz így ez finanszírozhatatlan, mert akkor meg nem lenne mit ennem ha arra költöm azt a havi 45 ezret. Nyilvánvaló, hogy kaja nélkül meg nem maradhatok, a megélhetésemet veszélyezteti a függőségem. Ezáltal tényleg beláttam, hogy muszáj vagyok változtatni.

Már kb. 10x leszoktam a cigiről, de a leghosszabb idő 3 hét volt. A fizikai sóvárgás szépen lecsengett 1 hét alatt, viszont a lelki függőséget nagyon nehéz elviselni és az állandó kattogással nem tudom, hogy mit kezdjek, ez az egyedüli félelmem. Rendkívül erős lelki függésem van iránta és millió megszokott helyzet amiben dohányoztam ami a leszokási utam során triggerelhet. Úgy írnám le ezt az érzést, mintha egy aknamezőn sétálnék. Ilyenkor nagyon frusztrál a tudat, hogy legbelül dohányos mentalitásom van és piszok erős sóvárgás kap el.

Legutóbbi visszaesésem egy srác miatt volt, aki nagyon tetszett és kétségbe voltam esve, hogy nem fog összejönni vele a dolog és amikor lemondta a randit akkor teljes elhagyatottság érzés lett rajtam úrrá és azonnal indultam dohányboltba. Ki tudja, hogyha akkor nem esek vissza akkor most nem kéne szenvednem ezzel.

A másik ilyen a borult, nyomott, esős idők , azzal társítottam össze, hogy a cigi hogy tudja javítani a hangulatomat.

Hogyan tehetem ezeket magamban tisztába? Soha többé nem akarok ezzel szenvedni.



júl. 4. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz kell menned, mert ez sokkal mélyebb, mint az, hogy cigi után nyúlsz. Ehhez még baromi fiatal vagy, de adjon az erőt, hogy van, aki 30-40 év után egyik napról a másikra le tud szokni. Piszok sok meló, de meg lehet csinálni! Apukám 35 év dohányzás után egy szívroham gyanú után lerakta, neki ez volt az ébresztő. Pedig előtte szívta rendesen, napi 1 doboz.

Neked nyilván nem kívánok ilyen drasztikus dolgot, de gondolj abba bele, hogy mennyire sok mindent tudsz abból a 2000 (?) forintból venni, amit cigire költenél. Vagy abba, hogy a pasik nagyon nagy része amúgy pont irtózik a cigitől, mert büdös, egészségtelen.

Ha meg tudtad 3 hétig csinálni egyik napról a másikra, akkor meg fogod tudni csinálni megint. A kattogást old sporttal, meditációval, vagy kezdj el nem tudom, horgolni, legyen egy pótlék a cigi helyett. Nyilván ne csoki meg valami egészségtelen sz*r, de szép lassan kezd el letenni úgy akár, hogy napi 1-1 szállal szívsz kevesebbet.


A lelkedben kell elsősorban rendet tenni, hiszen te magad írod, "erős elhagyatottság érzés lett úrrá rajtam"... abba gondolj bele, hogy a cigi nem megmenti fog, hanem lejjebb rombolni, és ezt nem most veszed majd észre, hanem 10-20 év múlva.

júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez furcsa mert ha addig megálltad akkor ez már örömet kellett volna hogy okozzon, Na ezt is megtudtam csinálni!

Az a baj a legtöbb bagósnál hogy állandóan azon jár az agya és emészti magát, ahelyett hogy ezt egy jó dolognak tartaná hogy már kibírta valameddig.

Én amikor leszoktam már a 3. napon úgy örültem mint a majom a ...

AZtán pedig mégjobban feldobott minden nap hogy na hurrá már mégtovább bírom.

Nem nyavalyogtam és nem beszélgettem senkivel erről mert akkor az mindíg ott van a fejben.

Pedig én 2 dobozzal szívtam már naponta és csak a pirossal tűrtem, a kék cigi megse kottyant nekem, abból kettőt kellett szívni egyszerre hogy érezzem.

Úgy hogy akarat kell hozzá semmi más, és az olyan társaságot elkerülni akik bagóznak. AZok úgy is csak cikkolnak majd vele.

Nálad is az abaj hogy minden jót a cigire fogsz hogy azért jó vagy jobb mert szívod.

Fejben kell megváltozni és erős akarat hozzá, menni fog.

júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Allen Carr könyvét elolvasnám a helyedben.

Könnyű olvasmány, és nagyon sok olyan gondolat van benne, ami segít lekapcsolni a lelki függőségről.

júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Már kb. 10x leszoktam". Ha a leghosszabb is 3 hét volt, akkor nem. Egyszer sem szoktál le a cigiről.

Valószínűleg pszichés okai vannak már a függőségednek.

Keress fel egy pszichiátert, vagy addiktológust. Ők valójában tudnak segíteni. De a kérdés kiírása jó, első lépésnek. Sok sikert :).

júl. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olvastam Allen Carrt, nem jött be.
júl. 5. 04:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
júl. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen könyv is
júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!