Milyen mellékhatása lehet a poco/elfbarnak?
Jó, jó, megy a hírekben hogy mennyire nem tudjuk mi van benne, mennyire vizesíti a tüdőt, stb, de érdekelne, hogy az állami érdekű riogatások igazak-e, ha igen, mennyire.
Gondolom, van valóság alakja. Valószinűleg nem ártalmatlanabb mint az átlagos cigaretta, de érdekelne ez bővebben.
Bármilyen választ elfogadok, csak legyen logikus és ne személyeskedő, ahol megkapom, hogy jó, haljak meg 30 évesen miközben kiköpöm a tüdőm.
Logikus, tudományos dolgok érdekelnek és tapasztalatok. Minden ilyen kommentért hálás vagyok.
Egyébként, egy időre felfüggszteném a cigarettát, kicsit tisztitanám a tüdőm, ha lehet ilyet. Legalább a kátránytól és füsttől.
Nem tudom, segít-e ebben mondjuk egy poco, lehet csak ront a helyzeten. Ezért fordulnék a segitségetekhez.
Nem véletlenül hallod azt sok helyen hogy még nem tudunk róla semmit. Mivel konkrétan nem tudjuk hogy hosszútávon milyen hatásai vannak. Ezzel sajnos nincs nagyon mit kezdeni, ez a kockázat része.
A tüdővizesítésről viszont egy nagyon szélsőséges eset volt. Aminél egy konrollálatlan gyártó olyan aromát hazsnált amiről már akkor is ismert volt hogy káros hatásai vannak. Időben nagyot mentek ezek a hírek, hogy mindenki popcorn tüdőt fog kapni, de ezek nagy része csak szenzáció hajhászat volt. Ha valaki nem olcsó kinai cuccokat vesz akkor nagyon kicsi az esélye hogy olyan anyag legyen benne amiről ismert hogy káros.
Csak itt megint előjön az hogy a jelenleg használt aromák nem ilyen használatra lettek tesztelve, hanem csak orális fogyasztásra. Így tudjuk hogy úgy biztonságosak, de elszívva az már más kérdés, de ez is csak idővel fog kiderülni.
Emellett a glicerin hajlandó egy kevés vizet megkötni így növelni a folyadékmennyiséget a tüdőben, de ez nem különösebben veszélyes.
Ellentétben a glicerin bomlástermékeivel. Sok féle potenciálisan rákkeltő anyag keletkezhet a glicerin bomlása során, de a legveszélyesebb az akrolein. Ami rendkívül rákkeltő, és megtalálható a hagyományos dohánytermékekben is (azokban is glicerin bomlásterméke ként).
De az ilyen bomlástermékek normális használat során nem keletkeznek aggasztó mértékben. De visszatérve a szabályozatlan és hamisított termékekhez, rossz hőmérséklet szabályozás, drasztikusan megnövelheti ezeknek a mértékét.
Amit jelenleg bizosra tudunk tudunk hogy a nikotinnak is vannak hosszútávó káros hatásai. Valamint a mentális függőség nagyon könnyen kialakul.
A többi meg a jövő zenéje, jelenleg úgy gondoljuk hogy biztonságosabb mint a sima dohány. Ha hitelels megbízható termékeket vásárolsz és limtálod a mindenféle ízesített cuccokat. Akkor habár nem ártalmatlan, de valószínűleg nem fog jelentős gondot okozni.
(ja meg kerüld az eldobható cuccokat, azoknál undorítóbban pazarló dolog nincs.)
Zacher Gábor sürgősségi szakorvos szokott erről sokat nyilatkozni.
Azzal szokta kezdeni, hogy tök jó cigaretta alternatíva lenne, ha óránként egyszer kb. 10-et szívnának belőle, mert nem büdös, hanem kellemes az aromája, így a ciginél sokkal kevésbé ártana.
De folyamatosan szívják az emberek pl. egy filmet végignézve, mert nem is drága. Így viszont már nagyon káros, könnyen rá lehet szokni arra, hogy úgy fogyasszák a fiatalok, amennyit napi 3 doboz cigi ártana.
Kb 1-2 éve a tiktok foryoum tele volt tinikkel akik ezt az elfbart és társait szívták majd súlyos tünetekkel bekerültek a kórházba. Ott rá is tudsz ezekre a videókra keresni.
Bár én is szívtam 1 éven keresztül nagy mennyiségben viszont nekem semmi bajom nem lett tőle (vagy még csak nem tudok róla xd)
Ha a tüdődet akarod kímélni, akkor talán szóba jöhet a snüssz is. Ott a fogínyedre kell felrakni és azon belül szívódik fel a nikotin.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!