Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a UK-ben ennyire promotálják az e-cigaretta (angolul "vape"-k) használatát?

Figyelt kérdés
IQOS használó voltam idáig (előtte rendesen dohányoztam), de egy hete döntöttem úgy, hogy elég volt, leteszem. És regisztráltam a smokefree appba, és az tudtommal egy (brit) angol applikáció. Na most abban vettem észre, hogy smoking cessation toolként reklámozzák az e-cigarettákat és ez teljesen elképedtem. Keresgéltem, olvasgattam a neten, és meglepődve konstatáltam, hogy valóban, ott gyakorlatilag ingyen osztogatják az embereknek, mondván, hogy még mindig ezerszer jobb, mint ha rendes dohányt szívna, és 95%-kal kevésbé káros. Szerintetek ez igaz lehet?

máj. 31. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

"hogy még mindig ezerszer jobb, mint ha rendes dohányt szívna, és 95%-kal kevésbé káros. Szerintetek ez igaz lehet?"


Én csak erre reflektálnék: valójában a tudomány jelenlegi állása szerint nem olyan káros, mint a rendes cigaretta.


DE!


Mivel az emberi szervezet egyrészt nem egy autó, amit ember alkotott és úgy működik ahogy ők kitalálták, ha pedig valami nem jól működik akkor tudják hogy mi miatt nem működik jól és megjavítják/kicserélik.


Másrészt pont azért mivel az emberi szervezet nem egy fekete-fehér dolog, ezért valójában fogalmuk sincs, hogy mit okoz. Ezt majd 50 év múlva fogják tudni megmondani pontosan vagy pontosabban, mikor kifutott egy teljes generáció.


Gondolj csak a gyógyszergyártásra, vegyél egy egyszerű fejfájás-csillapítót, mondjuk az Advilt.


Az, hogy fél oldal a lehetséges mellékhatások felsorolás, az pont azért van, mert nem mindenkinek reagál rá úgy a szervezete, hiába "csak egy ártalmatlan" fájdalomcsillapító. Igen, a 95% nyugodtan beveheti, az ég világon semmi baja nem lesz, az 5% meg bedagad tőle, valakinél szívmegállást okoz, valaki 3 napig hány tőle, stb. De összességében egy ártalmatlan gyógyszer.


Ugyanez az oltás, amit egyébként soha az életben nem fognak megérteni az emberek, hogy igen, van aki biztosan az oltástól halt meg és a mai napig élne ha nem adatta volna be. DE! Ettől függetlenül, a népesség 5%-át érintő probléma, a 95%-nak az ég világon semmi problémája nincs az oltástól. De azt meg kell értenie mindenkinek, hogy az emberi szervezet nem egy fekete-fehér dolog.


Úgyhogy az, hogy mennyire káros és milyen károkat okoz az Iqos, a Vape, az Elf Bar, az majd kiderül 50 év múlva, amikor elmennek az emberek tüdőszűrőre, kardiológushoz stb., és majd látni fogjuk, hogy mit okozott 30-40 év vape-ezés.

máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
dohánygyárak meg az általuk támogatott britt tudosok mindig az igazat, a szintiszta igazat állitják.
máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy csak és kizárólag csak az igazat mondják, de azért valamire csak alapozzák... bár nekem teljesen mindegy, azóta sem cigiztem, és nem is áll szándékomban, meg az e-cigi nekem úgysem pótolná, meg nem is pótolta soha. Egyébként ennek kapcsán merült még fel bennem, hogy a cigiben szerintem nem csak a nikotin okoz függőséget. Hiszen, ha így lenne, akkor a nikotinpótló készítményekre ugyanúgy rákapnának az emberek, nem? Pl a tapaszra, rágóra stb.
jún. 20. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!