Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet valakit le...

Hogyan lehet valakit le szoktatni a nikotin függőségről?

Figyelt kérdés
A párom 1,5 éve használja ezt a snüssz nevezetű nikotin tartalmú dolgot . Hetente 3-3,5 dobozzal használ el. Egy kisebb vagyon megy el rá . Fiatalok vagyunk 20 évesek . De hónap végén nem maradt pénze hogy kaját vegyen . Én vettem neki . Rettenetesen érzem magam . Próbálom megkérni hogy álljon meg mégis én vagyok a rossz mert próbálom beosztani hogy mennyit használjon. Én vagyok az aki korlátozza őt .. hogyha nem jut hozzá a szervezete mindennek elhord . Ilyeneket mond hogy majd elveszi az egyik gyogyszerem ami fontos nekem mert alul működik a pajzsmirigyem és nézi ahogy szenvedek. Nem tudom hogy mit csináljak mert együtt elunk , több mint 3 éve együtt vagyok vele szeretem és segíteni akarok neki .. és nem hiszem azt hogy mindenre megoldás az akkor szakíts vele mondat . Hogy rosszban eldobod a másikat . Én nem ez az ember vagyok. Szeretném őt kihozni ebből

máj. 4. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sehogy.
máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem lehet kihozni semmilyen fuggosegbol, csak ha o akarja. A parod nem akarja, ugy sem, hogy anyagilag nem engedheti meg maganak ezt a hobbit. Egyreszt abba gondolj bele, h ez igy marad - akkor is vele akarsz lenni x ev mulva is? Masreszt igencsak problemas a gyogyszered elvetelevel fenyegetes, biztos, h ez egy olyan ember, aki megerdemel teged es az idodet?
máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nem azt jelenti, hogy az ő akarata ellenében akarsz neki jót. Meg kell hagyni az önállóságát. Döntsd el, hogy a függővé vált embert továbbra is szereted-e, mert ő nyilvánvalóan a nikotint már jobban szereti mint téged. Te az ő rabszolgájává váltál, mint ahogy ő a nikotin rabszolgája lett.
máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
* ha o akarja, akkor sem tudod te kihozni belole, csak o sajat magat. Max segithetsz a jelenleteddel es a batoritasoddal.
máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a társfüggőség - szemben a közhiedelemmel - nem azt jelenti, hogy annyira függünk a társuktól, hogy ne tudnánk nélküle élni. Azt jelenti, hogy egy olyan társsal vagyunk együtt, aki valamiféle függőségben szenved. Esetedben a nikotin.

Nem fogod tudni leszoktatni.

Sőt. Kezdjed tudatosítani magadban, hogy azzal, hogy a hónap végén ételt veszel neki, te magad is segíted fenntartani a függőségét.


A megoldás: nem veszel neki kaját.

Fenyegetőzni fog? Igen. Már most fenyeget a gyógyszereden keresztül. Agresszív lesz? Valószínűleg.

El fog hagyni, hogy keressen egy másik gazdatestet? Szinte biztos.


Akarod ezt csinálni? Akarsz - ameddig vele élsz - azért dolgozni, hogy a snüsszt biztosítsd neki? Nem közvetlenül, hanem az étel megvásárlásán keresztül?

Ha akarod, akkor csináld.

De kérlek, utána ne gyere ide nyafogni. A te döntésed.

máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5

A tarsfuggoseg nem (csak) ezt jelenti. A tobbiben igazad van.

máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Váltson Ájkoszra.
máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De egyszerűen nincsen senkim . És úgy érzem hogy szeretem őt . És mellettem volt amikor meghalt az édesanyám. Konkrétan senkim nem maradt rajta kívül. Úgy érzem ha még őt is elveszíteném olyan szörnyen fájdalmas lenne hogy nem tudnám csinálni az egyetemet megint magamba zuhannék.
máj. 4. 14:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyira próbálok hinni abban hogy jó hogyha az ember küzd egy kapcsolatert nem ugrál egyikből a másikba . Próbál a másik mellett állni segíteni ahol tud .
máj. 4. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9

Igen, az jo - de van egy hatar. Nem belerokkanasig. "Csak" nikotinfuggosegrol irsz, es mar nincs mit enned a ho vegen, meg fenyegetozik, h elveszi a gyogyszered. Megeri ez neked? Mas problema nincs a paroddal? Mi van, ha meg valamire raszokik?

máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!