Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 3 napja nem dohányzom. Még...

3 napja nem dohányzom. Még nem érzem a mellékhatásait. Mik lesznek, mikor lesznek?

Figyelt kérdés
Napi fél dobozzal, ha ittunk egy dobozzal szívtam. De volt olyan, hogy egy hetes nyaraláson, ahol rengeteg sör és pálinka elment napi 2 doboz cigi is meglépett mellette. Ez volt 7 évig, kedden elegem lett belőle. Azóta nem szívtam, és nem is kívánom. Mikor jelentkeznek a tünetek, és mik lesznek?
2010. okt. 1. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

- 20 perc múlva: vérnyomás és a pulzus normalizálódik, a vérkeringés javul

- 8 óra múlva: a szénmonoxid szint a vérben csökken, javul a fizikai közérzet

- 48 óra múlva: a vérből a szénmonoxid teljesen eltűnik

- 2-3 nap múlva: kevesebb nyák képződik a garatban, csökkennek a légzési panaszok, köhögés, krákogás

- 5-7 nap múlva: az ízlelés és szaglás javul, a lélegzet frissebb, a fogak tisztábbak, és a személy energikusabbnak érzi magát

- 2-3 hét múlva: a megvonási tünetek megszűnnek, és már több órára is képes megfeledkezni a személy a dohányzás csábításáról

- 2-3 hét múlva: a vérrögképződés kockázata csökken

- 4 hét múlva: a köhögés és a légzési problémák rendeződnek, Kevesebb fáradtság, több energia, nagyobb ellenállóképesség

- 2-3 hónap múlva: a légzésfunkciók öt százalékkal javulnak

- Egy év múlva: a szív-érrendszeri betegségek kockázata felére csökken

- 2-3 év múlva: súlyos tüdőgyulladás, légúti betegség, influenza kockázata a nem magasabb nemdohányosokkal összehasonlítva

- 5 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcső és hólyagrák kockázata felére csökken

- 5-10 év múlva: a keringési betegségek és a thrombózis (vérrögképződés) kockázata megegyezik a nemdohányzókéval

- 10 év múlva: a tüdőrák kockázata feleződik, csökken az osteoporozis (csontritkulás) kockázata

- 15-20 év múlva: a tüdő, garat, nyelőcsőrák és hólyagrák kockázata a nemdohányzókéval megegyezik



Jó neked.. :)

2010. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek könnyebben megy a leszokás van akinek nehezebben. Ahogy külső szemlélőként észrevettem, a legnagyobb hiba az az, hogyha elbízod magad, és megjutalmazod magad 1 szál cigivel, amiért már x hónapja/éve nem cigiztél. Aztán mégeggyel. Aztán mégeggyel, mert buli van.
2010. okt. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én erre a megvonási tünetekre lettem volna kíváncsi. Ugyanis én azt hittem, ha elkezdek leszokni, minden gondolatom a cigi körül forog majd, ellenállhatatlanul kívánni fogom. De úgy érzem most magam, mint aki soha nem gyújtott még rá életében. Nem kívánom, nem hiányzik.
2010. okt. 1. 14:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem fogom magam megjutalmazni, hülyeségnek tartom.
2010. okt. 1. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Most tanultunk kutatásokról, amik azt vizsgálják, hogy vannak, akik genetikailag sokkal könnyebben függődé válnak a dohányzástól. Lehet, hogy te nem ilyen vagy.

Én gyakran dohányzom, de soha nem éreztem azt, hogy rá KELL gyújtanom.

2010. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár az előző leírta a dolgokat, én megpróbálok a kérdésedre válaszolni.


A leghamarabb jelentkező elvonási tünetek a következők.


- Fejfájás, vákum érzet az agyban.


- Agresszív felfokozott idegállapot, mindenre durrognmi fogsz a legkissebb hülyeségre is.


- Fülcsengés, fülzúgás bár ez nem túl gyakori de előfordulhat.


- A cukros édes dolgokat, vagy az erős dolgokat nagyon fogod kívánni


- Enyhe mellkasi nyomás, szív fáradtság érzet, akadozó pulzus.


- Alvás zavarok, hirtelen felrándulás álmodból, lábgörcs, dohányzós álmok, amikor azt álmodod hogy bagózol, és nagyon sokat!


- Mindeközben hihetetlenül erős vágy arra, hogy rágyújts csak egy csak egy "utolsó szálra" és sok köhögés meg slejm illetve a cigifüst bűzének felfokozódása számodra.


kb ezek várnak rád az elkövetkezendő másfél - két hétben.

2010. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Két hét. Azt ki lehet bírni (remélem). Köszönöm. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2010. okt. 1. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértetted, ezek fognak rád várni, de ez nem azt jelenti, hogy két hét múlva el is múlnak, hónapokig csak fokozódhatnak ezek a tüentek, illetve még más tünetek is beléphetnek, főleg pszihológiaiak amik próbálják aláaknázni az ellenállásodat a cigivel szemben.


Egy alap berendezkedést tudok ajánlani fejben.

Bele kell élned magad abba, és átvenni azt a felfogást,

Hogy ha rágyújtasz, akkor legyőzött téged az a szál cigi, és szemenköpted a saját akaratod, és egy gyenge függő ember vagy.


ez a hozzáállás erőt fog adni, hogy küzdj ellene.

2010. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a teljes leszokás kb 1 évig tart.


Ha egy év alatt nem gyújtasz rá egyetlen szálra sem, akkor az életben sosem fogsz többé, és tartani fogod magad ahhoz az elvhez amit leírtam!


Ha rágyújtasz, vagy cigit veszela szádba, akkor lehet ezt hívni akárhogy is a lényeg annyi, hogy dohányzó ember vagy, és SIKERTELEN.

2010. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!