Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha ma leteszem a cigit,...

Ha ma leteszem a cigit, milyen előnyöket fogok tapasztalni? Kb egy éve dohányzom.

Figyelt kérdés
2021. nov. 25. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
2021. nov. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

20 perccel az utolsó cigaretta elszívását követően a pulzus csökken és normalizálódik. A vérnyomás csökkenni, a keringés javulni kezd.

12 óra múlva a testből elkezd kitisztulni a felesleges szén-monoxidot. A szén-monoxid szint normalizálódik, emelkedik a test oxigénszintje.

1 nap után csökkenni kezd a vérnyomás, ezzel együtt pedig a a szívroham kockázata is.

2 nap után az illat- és ízérzékelésért felelős idegek, melyeket a dohányzás igencsak károsít, regenerálódásnak indulnak. Élénkebben kezded érezni az ízeket és a szagokat.

A harmadik napon a nikotinszint kimerül. Noha ez egy egészségesebb állapot, a legtöbben ilyenkor elvonási tüneteket, így fejfájást, hangulatingadozást, ingerlékenységet, és persze cigaretta utáni vágyat tapasztalnak.

2 hét után a nikotinfüggőség tünetei, a cigaretta utáni sóvárgás kezd megszűnni.

1 hónap után a tüdőfunkciód javulni kezd. Ahogy a tüdő gyógyul, kapacitása javul, az egykori dohányosok pedig egyre ritkábban tapasztalnak légszomjat, köhögést. Az állóképesség növekszik, könnyebbé válik többek között a futás vagy az ugrálás.

1-3 hónap elteltével a keringés, a vérnyomás és a tüdőkapacitás tovább javul.

9 hónappal később a tüdőd jelentős részben regenerálódott. Ennek következtében ritkábbá válnak a légúti- és tüdőfertőzések, mivel a gyógyult szerv hatékonyabban képes védekezni ezek ellen.

1 év elteltével a szívbetegségek, különösen a koszorúér-betegség kockázata felére csökken. Minél távolabb kerülsz az utolsó cigid időpontjától, a kockázat annál alacsonyabb. A bőröd és a körmeid állapota ekkorra jelentősen javul.

A leszokás után 5 évvel az artériák és az erek kitisztulnak, egyre inkább visszanyerik eredeti rugalmasságukat. Csökken a vérrögök kialakulásának esélye és a stroke kockázata.

10 füstmentes év elteltével a tüdőrák kockázata nagyjából felére csökken az aktív dohányos időszakhoz viszonyítva. Mindemellett a száj-, torok- vagy hasnyálmirigyrák kialakulásának valószínűsége is jelentősen csökken.

15 év után a szívkoszorúér-betegség, valamint a hasnyálmirigyrák kialakulásának esélye megegyezik egy soha nem dohányzóéval.

20 év elteltével a dohányzás okozta halálesetek kockázata, ideértve a tüdőbetegséget és a rákot is, egy olyan ember szintjére esik vissza, aki soha életében nem gyújtott rá.

2021. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire erős dohányos voltál, nem mindegy hogy napi 2-3 vagy 2 doboz volt az adag ugye :D de nagyon becsülendő,hogy le akarod tenni. A következők jellemzőek: könnyedebb légzés, fizikai teljesítmény javulása, vérnyomás és pulzus normalizálódása, köhögés megszűnése, ízérzékelés és szaglás javulása. Ja és rengeteget spórolsz majd :D
2021. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Anyagilag jóval több marad a zsebedben.
2021. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Jobban fogsz lélegezni,szebb lesz a bőröd,reggel frissebb leszel ébredés után,fizikailag több lesz a teherbírásod,ha fejfájós vagy akkor sokkal kevesebbet fog fájni,több pénzed marad,ha egyszer babát szeretnél akkor alap hogy nem dohányzol

Én 17 év után szoktam le és ez volt életem legjobb döntése

2021. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös megkérdezhetem hogyan sikerült ennyi idő után?

Kérdésre válaszolva egy év után még könnyű is lesz letenni azt fogod tapasztalni szerintem.:)

2021. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Könnyebben veszed a levegőt mikor mész fel a lépcsőn, jobban bírsz sportolni is, meg amúgy 1 év dohányzás még nem okoz károkat nagyon a szervezetben.
2021. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jobban fogod érezni magad.
2021. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!